Konut yatırımcısı yılın ikinci yarısını bekliyor

ERA TÜrkiye Sapphire brokerı Hasan Selimoğlu, yılın ikinci yarısında "gayrimenkul " yatırımcısına önemli destekler sunulacağını söyledi

Konut yatırımcısı yılın ikinci yarısını bekliyor

2015 yılının ikinci yarısının konut sektörü açısından destekleyici avantajlar sunacağını belirten ERA Sapphire brokerı Hasan Selimoğlu, kentsel dönüşüm, istikrar beklentisi ve konutun yatırım gücünün, sektörde hareketlenmeye neden olacağını söyledi.

7 milyon konut yıkılacak
Açıklamasında 2015 yılının ikinci yarısında konut sektörünün daha da hareketlenmesine neden olacak desteklere yer veren Selimoğlu: 

" Sektöre devam eden yabancı ilgisi ve yabancıya konut satışlarının artarak devam etmesi. Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulanmaya devam eden kredi faiz desteği ve kira yardımı gibi teşvikler. Konut kredi faizlerinde düşüş eğiliminin sürmesi, 2015 yılındaki genel seçimler nedeniyle siyasi irade tarafından istikrar ortamının korunmak isteneceği beklentisi. Kentsel dönüşümün devam etmesi. Gelecek 20 yılda Türkiye’de 6.7 milyon konut biriminin yıkılıp yeniden inşa edileceği tahmin ediliyor.." dedi. 

Gayrimenkul her zaman kazandırır
Selimoğlu, gayrimenkul sektörününde durgunluğun söz konusu olmadığını da belirterek: "Bu sektörde hiçbir zaman işler durgun olmaz. Bu, gayrimenkule ait bir özellik. Herhangi bir kriz anında bile alan-satan sayısı normal günlerden fazla olur. Çünkü kiminin nakde ihtiyacı vardır, kiminin de var olan nakdini uygun fiyat ile mala dönüştürmeye. Bu nedenle konuta yatırım yapmak her zaman kazandırır” dedi.

Firma Bilgisi: Era Türkiye