Konut yatırımcısının yeni gözdesi Pendik

Gayrimenkul yatırımcısının Pendik bölgesine ilgisi her geçen gün büyüyor. İlçe, Sabiha Gökçe Havalimanı'nın uçuş kapasitesinin artış planlarının yanı sıra, sanayi bölgeleri ile eğitim ve sağlık kurumlarına yakınlığıyla da öne çıkıyor.

Konut yatırımcısının yeni gözdesi Pendik

İstanbul gayrimenkul piyasasının son dönemde öne çıkan bölgelerinden biri olan Pendik'e yatırımcı ilgisi her geçen gün büyüyor. Sabiha Gökçen Havalimanı'nı bünyesinde barındıran ilçe, diğer taraftan İDO geçişleri ve İstanbul'un Osman Gazi Köprüsü'ne uzanan ayağı olarak da değer taşıyor. Pendik ilçesinin lokasyon avantajı ilçede arsa ve konut fiyatlarında değerlenmelere ve stokların hızlı tükenmesine yol açarken, değerleme raporları da sektörün İstanbul Anadolu Yakası'ndaki yeni genişleme bölgesinin de Pendik hattı olduuğu üzerindeduruyor. Pendik'in bir diğer avantajı ise sanayi bölgeleri ile eğitim ve sağlık kurumlarına yakınlık olarak gösteriliyor. 

Her bütçeye uygun konut var

Pendik bölgesine yaptığı yatırımlarla dikkat çeken İnsay Yapı'nın yönetim Kurulu Başkanı İHsan Çulhalık, ilçedeki konut dokusunun her bütçeye hitap edecek bir çeşitlilik oluşturduğunu söyledi. Çulhalık Pendik'in kısa bir zaman dilimi içinde İstanbul'un önde gelen merkezlerinden biri haline geleceğini ve konut dokusunun genel olarak site içerisinde, sosyal olanakları bulunan ve güvenlikli niteliklerden oluştuğunu dile getirerek: Bu yoğunluk da bölgeye yatırımı cazip hale getiriyor. İlçede her gelir grubu için tercih edilebilir nitelikte konut stoku bulunuyor. Bölge lüks villa projelerinden sosyal olanaklara sahip nitelikli ucuz konutlara kadar farklı gelir gruplarına hitap eden projelere kadar uzanan bir çeşitliliğe sahip..." dedi.

Pendik bölgesi yatırımcıyı mıknatıs gibi çekiyor

İnsay Yapı'nın bölgeye, bu potansiyel nedeniyle yatırım yapma kararı aldığını ve kamu yatırımları ile de potansiyeli güçlenen bölgenin gayrimenkul yatırımcısını adeta bir mıknatıs gibi çektiğini vurgulayan Çulhalık: " Bölge ciddi yatırım alıyor. Son üç yılda yaklaşık 6 milyon metrekarelik inşaat ruhsatı verildi, bu da konut, ticaret ve hizmet sektöründe 3 milyar dolarlık yatırım anlamına geliyor. Pendik gayrimenkul yatırımcısını mıknatıs gibi çeken bir bölge. Havaalanı, Teknopark ve bir çok üniversitenin bölgede olması kiralık dairelerin boş kalma sürelerini kısaltıyor. Bölge, ulaşım açısından mülklerin değerine olumlu yönde etki ediyor..." şeklinde konuştu. 

Ondörtüç Pendik Projesi'nde kampanya

Pendik'in yüksek potansiyeline Ondörtüç Pendik projesi ile katkı sunmayı amaçladıklarını ve projede inşaat çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Çulhalık, teslim tarihinin ise Haziran 2018 olarak revize edildiğini dile getirdi. Çulhalık, projede yeni bir kampanyaya başladıkları bilgisini de vererek: "'Ondörtüç Pendik'; 'bugün al, teslimde ödemeye başla' sloganıyla satışa devam ediyor. Buna göre; yüzde 5 peşinatın ardından, banka kredisine uygun taksitler, teslimat sonrası Temmuz 2018'de ödemeye başlanabilecek. Ayrıca kendi bünyemizde 20 aya kadar vade imkanı sunarken, kişiye özel ödeme planıyla da ayrıca kolaylık sağlıyoruz" dedi. 

Firma Bilgisi: insay
Proje Bilgisi: Ondörtüç Pendik