Konut yatırımı için en uygun dönem

Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, Mart-Nisan aylarında yaşanacak konut fiyat artışı öncesinde yatırıma yönelenlerin kârlı çıkacağını açıkladı

Konut yatırımı için en uygun dönem

Konut sektörü Mart-Nisan aylarında yeni bir fiyat artışına hazırlanırken, sektör temsilcileri yatırımcıyı elini çabuk tutması yönünde uyarıyor. Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, 2015 yılında alımı ertelemiş vatandaşların önümüzdeki iki üç aylık dönemi iyi değerlendirmesi gerektiğini belirterek, erken yatırımların "kârla sonuçlanacağını söyledi..."

Konut fiyatları 2016 nasıl bir artış yaşar?
Dövizdeki ani hareketlilikler, iki genel seçim ve büyümeni yavaşlaması gibi faktörlerle 2015 yılında yatırımcının beklemeyi seçtiğini söyleyen Ayhan, Hükümet eylem planında yer alan uygulamaların da etkisiyle ekonomide ciddi bir hareketlilik yaşandığını belirtti. Ayhan, gayrimenkul fiyatlarının şu an itibarıyla dipte olduğunu ve inşaat fitmalarının maliyet artışını fiyatlara yansıtmadığını da belirterek:

"Mart, Nisan aylarından itibaren giderek artan bir şekilde yansıtmaya başlayacağını dile getirdi. Önümüzdeki dönemde gayrimenkul fiyatlarındaki artışların hızlanacağını ifade eden Ayhan, “Alım için şimdi uygun zaman. Alım talebini ertelemiş vatandaşlar önümüzdeki iki üç ayı iyi değerlendirmeli. Şimdi alanlar karlı çıkacak”  dedi. 

Mebuskent'te fırsat dönemi... Ayrıntılar için tıklayın...

Mebuskent'te yaşam 2016'da başlayacak
Ankara Çakırlar bölgesinde 388 dönümlük bir alan üzerinde yükselen Mebuskent'te yaşam 2016 yılı içerisinde başlayacak. Tamamlandığın 4-5 bin kişilik  bir nüfus barındıracak olan projede 332 villa ve 10 blok üzerinde 2+1'den 4+1'e kadar değişen daireler yer alacak.

Aile başına 25 ağacın düştüğü Mebuskent'te spor kompleksleri, yürüyüş ve bisiklet yolları, 11 oyun parkı ve evcil hayvanlar parkı yer alıyor, ayrıca kreş ve bir de okul yer alıyor. 

Firma Bilgisi: Aymor Grup
Proje Bilgisi: Mebuskent