Konuta ilgi yaz aylarında da sürüyor

MFZ Grup ortaklarından Muhanver Gözüm, yaz aylarına rağmen konut satış hızının devam ettiğini açıkladı. Gözüm: "Ofisler gerçek alıcılar tarafından ziyaret ediliyor." dedi.

Konuta ilgi yaz aylarında da sürüyor

Konut alıcısının projelere olan ilgisi yaz aylarına rağmen sürüyor. Ekim-Mayıs dönemi dışında "çok fazla satış olmaz" algısının son yıllarda değiştiğine dikkat çeken MFZ Grup Ortaklarından Muhanver Gözüm, TÜİK verilerinin gösterdiği artışın reel hayatta da gözlemlendiğini açıkladı. Gözüm, yaz aylarında yapılan ziyaretlerin "gerçek alıcılar" tarafından gerçekleştiğini açıkladı. 

Konuta ilgi sürüyor
TÜİK'in geçtiğimiz günlerde açıkladığı verilere göre tüm ülke çapında Haziran ayı süresince 110 bin 657 konutun satıldığını ve konut satışında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19.1'lik bir artış yaşandığını hatırlatan Gözüm, konut satış hareketliliğinde mevsimsel  bir dönüşüm yaşandığını belirtti. Konut satışında 3-5 yıl öncesine kadar yaz aylarının durgun geçtiğini ve hatta kim satış ofislerinin 15 günlük tatile girdiğini söyleyen Gözüm:

"Son birkaç yıldan beri yaz ayları oldukça bereketli geçiyor." dedi.

Konuta ilgi yaz aylarında da sürüyor

Allora Beytepe'ye ilgi yaz aylarında da sürüyor
Söz konusu durumun Allora Beytepe projesi için de geçerli olduğunu ve projeye gösterilen ilginin yaz aylarında da devam ettiğini belirten Gözüm:

"Allora Beytepe konut ve iş merkezi projemize gelenlerin sayısı belki kış aylarına göre üçte bir daha az, ancak satışlar neredeyse aynı. Yaz aylarında durgun gibi gözüken satış ofisleri, gerçek alıcılar tarafından ziyaret ediliyor. Yani bakan az ama alan çok. Araştırmasını yapan, ev almaya karar verenler ofislere geliyor ve satış işlemi gerçekleşiyor. Ayrıca yaz aylarında müşteri temsilcilerinin daha az yoğunluk nedeniyle müşterilerle daha fazla ilgilenebilmesinin yanı sıra fiyat avantajları da bu dönemde satışların artmasını sağlıyor.”  ifadelerini kullandı. 

"Konuta ilgi yaz aylarında da sürüyor" Başlıklı Haberin Galerisi

Konuta ilgi yaz aylarında da sürüyor

Konuta ilgi yaz aylarında da sürüyor

Konuta ilgi yaz aylarında da sürüyor

Konuta ilgi yaz aylarında da sürüyor

Firma Bilgisi: Mfz
Proje Bilgisi: Allora Beytepe