KONUTDER faaliyetlerine yeniden başladı

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 677 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile birlikte KONUTDER'in faaliyetlerine devam etmesi kararı alındı

KONUTDER faaliyetlerine yeniden başladı

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 677 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname (KHK), Resmi Gazete'nin bugünkü (22 Kasım 2016) sayısında yayımlandı. Bu kapsamda Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) de faaliyetlerine devam edecek.

Başkan Ömer Faruk Çelik'ten açıklama
15 Temmuz sonrası OHAL kapsamında kapatılan KONUTDER açıldı. KONUTDER’in yeniden faaliyete geçmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, kapatma kararının yayınlandığı ilk andan itibaren "bir yanlışlık olduğu" fikrini dile getirdiklerini hatırlattı. Bu kararın düzeltilmesi için ilgili tüm resmi kurumlara başvuruda bulunduklarını vurgulayan Çelik:

"Yine ilk günden itibaren de derneğimizin kapanmasında bir yanlışlık olduğu ve KHK’yla kapanan bir kurumun açılmasının yeni bir KHK’yla mümkün olacağı resmi kaynaklar tarafından bize iletildi. Biz de bu kapsamdaki ilk KHK’nın çıkacağı günü beklemeye başladık. Bu KHK da bugün Resmi Gazete’de yayımlandı ve KONUTDER açıldı. Mutluyuz. KONUTDER, bundan sonraki süreçte de, kaldığı yerden aynı şevkle, hem sektörümüzün hem de ülke ekonomimizin gelişmesi için çalışmaya devam edecektir.”    ifadelerini kullandı.