Konutun 'Kapalıçarşısı' açılıyor

EYG Grup tarafından açılan evdekifirsat.com konut sektörünün kapalıçarşısı olarak açılıyor

Konutun 'Kapalıçarşısı' açılıyor

Kent’Sell’in uyguladığı avantajlı ödeme imkanlarıyla satışa çıkaran EYG Grup, kurduğu yeni emlak portalı 'evdekifirsat.com' ile konut sektörünün 'Kapalıçarşısı'nı açıyor

Siteye giren müşteriler, ‘en yeni’, ‘en popüler’, ‘en fırsatlı’ ve ‘en özel’ daireleri birarada görerek call center ile satış temsilcisine maksimum hızla ulaşabiliyor. Sitenin yine sektörde bir ilk olacağını belirten EYG Grup İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Kapalıçarşı deyince pek çok üretici ve ürün çeşidinin birarada bulunduğu mekanlar akla geliyor. Biz de dijital platformda sektörün tüm firma ve projelerine kapımızı açacağımız bir Kapalıçarşı kurmak istedik. Müşterilerimiz böylece projeleri detaylı inceleyip bizimle online temas kurabilecek ve tüm sorularının cevabını bulacak" dedi

Kent’Sell şirketi ile markalı konut projelerindeki sıfır daireleri satın alarak avantajlı imkanlarla satışını başlatan, böylece sektörü ‘bitmiş ev satışına uzmanlık getiren’ yeni iş modeliyle tanıştıran EYG Grubu, yeni bir atılımla bu modeli bir adım ileriye taşıyor. Bu kapsamda grup, ‘evdekifirsat.com’ adında yine sektörde bir ilk olacak yeni bir emlak platformu geliştirdi.
Siteye giren konut alıcıları, hem zamanında kaçırılan markalı, oturmaya hazır, sıfır daireleri, ‘en avantajlı, ‘en yeni’, ‘en popüler’, ‘en fırsatlı’ ve ‘en özel’ başlıkları altında görmekle kalmayacak, kurulacak call center ile satış temsilcisine en kısa zamanda ulaşabilecek.

Konutun Kapalı Çarşısı olacak
Sitenin yine sektörde bir ilk olacağını belirten EYG Grup İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, " Kapalıçarşı deyince pek aklımıza pek çok kuyumcunun, halıcının bir arada olduğu mekanlar akla geliyor. Eğer altın alacaksanız bir mağazaya gitmek yerine çok ürün ve çeşidin olacağı bu tarz çarşılar tercih ediliyor. Biz de dijital platformda sektörün tüm firma ve projelerine kapımızı açacağımız, farklı projelerin bir arada bulunacağı bir Kapalıçarşı kurmak istedik. Müşterilerimiz böylece projeleri detaylı inceleyip bizimle online temas kurabilecek ve tüm sorularının cevabını bulacak" dedi.

Ömer Faruk Çelik, müşteriye birebir teması da önemsediklerini belirterek bunun için Kent’Sell bünyesinde geniş bir satış örgütü bulunduğunu, satış ofislerinde bizzat müşteriyle görüşebildiklerini sözlerine ekledi. 

Çelik, "Konut sektörüne bakarsak 2013 yılı itibarıyla Türkiye’de 835 bin konut, İstanbul’da 163 bin konut ruhsatı alınmış ve hala üretimi devam ediyor. Birinci el satışlarda üretim 2013 yılı 675 bin adet, İstanbul’da 143 bin adet civarında, yılda 200 konut ve üzeri sayıda konut üretici firma sayısı da yaklaşık 250 firma. Bu verilerle bakınca sektörde pek çok iyi firma ve pek çok kaliteli proje var. Biz de Türkiye’de ilk defa böyle bir dijital platformda hem bitmiş hem devam eden projeler için konut sektörüne çözüm üretmeye çalışacağız" diye konuştu.

Şimdilik sadece İstanbul için organize olduklarını, altyapıyı tamamladıktan sonra ise tüm Türkiye'de çalışacaklarını ifade eden Çelik, platformda bir süre sonra İngilizce, Rusça ve Arapça arama yapılabileceğini, böylece yurtdışından ev arama-satın almanın daha kolay olacağını sözlerine ekledi.

Yüzlerce takaslı ev seçeneği var!
“Evdekifirsat.com” ile internette ev alma kavramını değiştirdiklerini kaydeden Kent'Sell Genel Müdürü Cüneyd Dişkaya, "Markalı konut almak isteyen bir kullanıcı, evdekifirsat.com sitesine girdiğinde markalı, oturmaya hazır, sıfır evleri ‘en avantajlı, ‘en yeni’, ‘en popüler’, ‘en fırsatlı’ ve ‘en özel’ başlıkları altında görebiliyor. Aramasını gerçekleştirip beğendiği evi seçtikten sonra müşteri temsilcisine ulaşıyor, ardından müşteri temsilcisi ev gezisi için randevu veriyor ve gezi yapılarak satış gerçekleştiriliyor. Tüm aktivite ve işlemler, site üzerinde kayıt altında tutuluyor. Müşterilerin satış temsilcisine maksimum hızda ulaşması için call center’ımızda faaliyette bulanacak" diye konuştu. Müşterilerin arzu ederlerse evdekifirsat.com üzerinden on-line chat yapabileceklerini, istedikleri evleri favorilerine ekleyebileceklerini belirten Dişkaya, "Müşteriler, aynı zamanda 3 boyutlu sanal tur ile evin içinde ve proje içerisinde sanal olarak gezebilecek ve ilgilendikleri evin çevresi ile ilgili ve projenin demografik analiz raporlarına da ulaşabilecekler" dedi.
Konut alıcılarının evdekifirsat.com üzerinden seçtikleri evlere takas teklifinin de verebileceğini ve yüzlerce takaslı ev seçeneği sunduklarını belirten Dişkaya, şöyle devam etti: "Burada kriterimiz takas teklif ettiğiniz ürünün sektöründe kabul edilen ekspertiz değerleri. Takas kapsamında arabanızı verip ev sahibi olabilirsiniz. 1+1 evinizi verip 2+1 ev alabilirsiniz. Çekmeköy’de yer alan evinizi verip Bahçeşehir’den ev alabilirsiniz. Ömerli’deki arsanızı verip Mashattan’dan ev alabilirsiniz. Marina’da yer alan teknenizi verip Divan Residence’dan ev alabilirsiniz" diye konuştu.

Gayrimenkulde fırsatın sadece uygun fiyatlı konut anlamına gelmediğinin altını çizen Dişkaya, proje geliştirme, site yönetimi ve 2. el tecrübeleriyle yaşam değeri, inşaat kalitesi, bölge gelişim hızlı ve uygun lokasyon gibi kriterler doğrultusunda fırsatlar sunduklarını dile getirdi.

Spradon projelerinde 5 yıl kira garantisi var
Mayıs ayında portföylerindeki ilk proje olan Maslak Mashattan'daki 81 daireyi satın alarak yüzde 30 fiyat avantajı ve banka kredisi kullanmadan 48 ay vade ile satışa sunduklarını hatırlatan Cüneyd Dişkaya, portföylerine Kuzu Grubu’nun Bahçeşehir’de hayata geçirdiği Spradon Evleri, Spradon Teras Evler, Spradon Kuleler, Spradon Vadi, Spradon Quartz ve Divan Residence olmak üzere 6 projede yer alan 1000 adet sıfır daireyi eklediklerini açıkladı. Bu ‘fırsat evlerin’, rakiplerinden ‘hemen teslim edilebilme’ özelliğiyle ayrıldığını vurgulayan Dişkaya, "Bahçeşehir’in en önemli konut markası olan Spradon projelerinde yaklaşık 1000 dairede 1+1’den 6+2’ye kadar geniş bir portföy seçeneğini müşterilerimize sunuyoruz. Bu projeleri 240.000 TL’den başlayan cazip fiyatlarla satışa sunmaya başladık. Bu projelere yatırım açısından da güvenimizi göstermek için Bahçeşehir Spradon projelerinde 5 yıl kira garantisi veriyoruz. Müşterilerimiz Bahçeşehir projelerinde kira sorunu yaşamayacaklar. 5 yıl boyunca kira bizim taahhüdümüz olacak" diye konuştu.

Dişkaya şöyle devam etti: "35.000 m2 arsa üzerindeki 743 daireden oluşan Divan Residence'da da 1+1 ve 2+1 seçenekleri yer alıyor. Projenin ayırt edici özelliği kolay ulaşım imkânlarına sahip olması. Yeni bir yaşam ve yatırım imkânı sunan Divan Residence projesinin yakınında Marmara Üniversitesi'nin kampüs alanı, Marmaray'ın son durağı ve Tekstilkent Fuar Alanı bulunuyor. Projenin en önemli özelliklerinden bir diğeri konut satın alanların Marmara Denizi ve Küçükçekmece Gölü manzarasına da sahip olması."

EYG Portföy arsa ve bitmiş konuta yatırım yapacak
SPK’nın portföy yönetim şirketlerine dair düzenlemelerinin 2014 yılı Temmuz ayında yürürlüğe girdiğini hatırlatan EYG Portfföy Yönetim Kurulu Üyesi Murat Parmakçı, Türkiye’de münhasıran gayrimenkul yatırım fonları kurmak ve yönetmek üzerine kurulan ilk gayrimenkul portföy yönetim şirketi olan EYG Gayrimenkul Portföy Yönetimi A.Ş.’nin kuruluş işlemlerinin tamamlandığını açıkladı. EYG Portföy için faaliyet izni alınmasının ardından ilk aşamada iki adet gayrimenkul yatırım fonu kurmayı planladıklarını belirten Parmakçı, bu fonlardan bir tanesinin inşaatı tamamlanmış konutlara, diğerinin ise gelişme potansiyeli yüksek bölgelerde yer alan arsalara yatırım yapacağını kaydetti. Parmakçı, “Ülkemizde pek çok tasarruf sahibi gayrimenkule yatırım yapıyor. Oturduğu evin dışında ikinci, üçüncü, dördüncü evini alan veya uzun vadeli yatırım olarak arsa ve arazilere yatırım yapan pek çok yatırımcı var. Bu yatırımcılar ellerindeki kısıtlı bilgilerle veya danıştıkları kişilerin yönlendirmeleri ile hareket ediyorlar ve zaman zaman da istenemeyen sonuçlarla karşılaşabiliyorlar. Ülkemizde gayrimenkul sektörü çok hareketli bir sektör. Ayrıca sağlıklı bilgiye ulaşmanın son derece zor olduğu, iyi niyetin suistimal edilebildiği bir sektör. Biz en doğru yatırımları tespit etmek ve gerçekleştirmekiçin tüm teknik donanımımız ve profesyonel kadrolarımızla yatırımcılarımıza hizmet vereceğiz" diye konuştu.