Konya Akşehir kiralık daire

Konya Akşehir kiralık daire fiyatları 450 lira ile 900 lira arasında değişiyor

Konya Akşehir kiralık daire

Konya Akşehir kiralık daire fiyatları 450 lira ile 900 lira arasında değişiyor. Nasrettin Hoca'nın şehri olarak bilinen Akşehir, Konya'ya 135 kilometre uzaklıktadır. 2007 yılında Dünyanın Ortası Akşehir tescil belgesi almıştır. Nasreddin Hoca Türbesi ve Nasreddin Hoca'nın maya çaldığı Akşehir Gölü olan Akşehir'in bir de Akşehir kirazı meşhurdur. 

Konya Akşehir kiralık daire

Konya Akşehir kiralık daire fiyatları şöyle; 

Akşehir Seyran Mahallesi 3+1 kiralık daire - 450 lira 

Akşehir İstasyon Mahallesi 3+1 kiralık daire - 550 lira

Akşehir TOKİ 3+1 kiralık daire - 550 lira 

Akşehir Yeni Mahalle 4+1 kiralık daire - 650 lira 

Akşehir Yarenler Mahallesi 3+1 kiralık daire - 700 lira 

Akşehir Gazi Mahallesi 3+1 kiralık daire - 900 lira olarak değişiyor. 

Konya Akşehir kiralık daire fiyatları mahalle, bina ve oda sayısına göre değişebiliyor. Konya Selçuk Üniversitesi'ne bağlı Akşehir Meslek Yüksekokulu ve Akşehir Sağlık Yüksekokulu ve Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin burada bulunması sebebiyle öğrencilerin aradığı kiralık daire fiyatları yoğun ilgiden dolayı yükseliyor. 

Konya Akşehir kiralık daire

AKşehir, Orta Doğuyu Avrupa'ya bağlayan Karayolu ve demiryolları üzerinde kurulmuştur. Merkezi bir yer a-olan Akşehir Konya'ya 135, Afyon'a ise 94 kilometre uzaklıktadır. Konya Akşehir turizm açısından da hareketli bir yerdir. Nasreddin Hoca'nın memleketi olması sebebiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Akşehir gençlik turizmi açısından da gelişmiştir. Yamaç Paraşütü yapılabilen bölgeye dünyanın değişik ülkelerinden gelenler var. 

Akşehir'e nasıl gidilir?
Konya Akşehir arası çalışan otobüsler ile Akşehir'e ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda Ağustos ayında Akşehir Konya arası tren seferleri başladı. İki gidiş iki geliş olarak açılan tren seferleri Horuzhan, Pınarbaşı, Meydan, Sarayönü, Kadınhan, Ilgın, Çavuşcugöl ve Argıthan istasyonlarında duruyor. 

Trenlerin hareket saatleri ise şöyle; 

Konya'dan Akşehir'e 09.00 ve 18.15 

Akşehir'den Konya'ya 06.10 ve 12.50 

Seferler 132 kişi yolcu kapasiteli Yüksek Hızlı Tren ile yapılıyor.