KONYA’NIN 100 MİLYONLUK PROJESİ SATIŞTA

Prestij serisiyle adından söz ettiren Bakyapı, bu serinin yeni halkasını Konya’da yükseltiyor. 100 milyon TL’lik yatırım değerine sahip projede daire fiyatları 119 bin TL’den başlıyor

KONYA’NIN 100 MİLYONLUK PROJESİ SATIŞTA

İstanbul, Bursa, Çanakkale ve Sakarya’da hayata geçirdiği projeler ile dikkat çeken Bakyapı, prestij serisine Konya Selçuklu’da yeni bir halka daha ekliyor. Şirket, 51 dönümlük arsa üzerine konumlandırdığı Konya Prestij Park projesinde satışlara başladı. 100 milyon TL’lık yatırımla hayata geçirilen proje, aile konutu konseptine sahip. 23+3 blokta 2+1 ve 4 farklı 3+1 daire seçeneğiyle toplam 642 konuttan oluşan projenin Haziran 2015’te teslim edilmesi planlanıyor.

İstanbul, Bursa, Çanakkale ve Sakarya’da gerçekleştirdikleri projelerden sonra prestij halkasına bir yenisini Konya’da eklemenin mutluluğu içerisinde olduklarını söyleyen Bakyapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhat Bakgör, “Konya, ekonomisi sürekli gelişen ve hızla büyümeye devam eden bir şehir. Bu büyümeyle birlikte doğan konut ihtiyacı Konya’da belirgin bir hale dönüştüğü için yatırımımızı buraya yapma kararı aldık. Konya’da olduğu gibi İzmir, Ankara ve Balıkesir başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinde projeler geliştirmek üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Metrekaresi 1.250 TL’den başlıyor

Konya Prestij Park gibi bir projeyle bölgede bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Ferhat Bakgör, “Satışlarını başlattığımız Konya Prestij Park’ta metrekare birim fiyatları 1.250 TL’den başlıyor. Projemizde 78 metrekarelik 2+1 dairelerimiz; 100, 110, 120 ve 140 metrekarelik 3+1 dairelerimiz mevcut.  Daire fiyatlarının 119 ile 199 bin TL arasında değiştiği projemizin yüzde 70’ini tamamladık” açıklamasında bulundu. 

3 ayda yüzde 30 prim öngörüyor

Tapuların hemen teslim edildiği Konya Prestij Park’ta satışın başlamasıyla 3 ay içinde yüzde 30, projenin tamamlanmasıyla da yüzde 50 prim vaat ettiklerini anlatan Bakgör, “Konya Prestij Park,  modern bir yaşamın vazgeçilmezleri olan ve şehir hayatında yokluğunu hissettiğiniz tüm aktiviteleri, 17 bin metrekarelik geniş yeşil alanı ve 1600 metrekarelik sosyal tesisleriyle yanı başınıza getiriyor. Isıtmalı kapalı havuzlardan bisiklet ve futbol sahalarına, saunalardan buhar odalarına, fitness ve pilates salonlarından çocuk parkına, langırt ve masa tenisinden tenis kortuna kadar spor,sağlık ve eğlencenin düşünüldüğü Konya Prestij Park projesi yepyeni bir yaşamın kapılarını sizlere açıyor” dedi.

Beylikdüzü’ne ‘prestij getirecek’

Balıkesir, Ankara ve özellikle İzmir’de arazi arayışında olduklarını dile getiren Ferhat Bakgör, Beylikdüzü’nde 700-800 konuttan oluşacak yeni bir proje inşa edeceklerinin de müjdesini verdi. 2015’in ilk çeyreğinde yeni projelerinin startını vereceklerini sözlerine ekleyen Bakgör, “Hali hazırda araziyle ilgili görüşmelerimiz neticelenmek üzere. Prestij halkasının bir yenisini de Beylikdüzü’nde gerçekleştireceğiz” dedi.