Konya Selçuklu ihalesi Seha Yapı'nın

Seha Yapı, Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı tarafından, toplam büyüklüğü 42.6 bin metrekareye yaklaşan üç arsa için açılan ihaleyi 38.4 milyon TL'lik teklifle kazandı.

Konya Selçuklu ihalesi Seha Yapı'nın

Konya Selçuklu Belediyesi, toplam büyüklüğü 42 bin 558 metrekareyi bulan 3 arsaya ilişkin ihalesini tamamlandı. İhaleyi 38.4 milyon TL'lik teklifle Seha Yapı kazandı. Firma bu arsaların üzerinde ticari alanlar, sosyal tesisler ve sağlıklı yaşam merkezinin bulunacağı bir konut projesi hayata geçirecek. 

Seha Yapı yeni projesini Konya Selçuklu'da hayata geçirecek

İttifak Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Seha Yapı, yeni projesini Konya Selçuklu'da hayata geçirecek. Konya Selçuklu Belediyesi'nin toplam büyüklüğü 42 bin 558 metrekareyi bulan üç arsaya ilişkin ihalesini 38.4 milyon TL'lik teklifiyle kazanan Seha Yapı, bu arsalar üzerine karma bir proje inşa edecek.

Satışlar 2018 yılında başlayacak

Firmanın 43072 Ada 1-2-3 parselde bulunan 3 arsaya 38 milyon 419 bin 760 TL net teklif sunduğunu söylyen Seha Yapı Genel Müdürü İskender USlu, karma konut projesi için mimari ekibin çalışmalarına başladığını söyledi. Uslu, Seha Yapı Konya Selçuklu Projesi'nde farklı tipte konutlara yer vermeyi amaçladıklarını ve toplam büyüklüğü 42 bin 558 metrekareyi bulan arsalar üzerindeki projenin satışlarına 2018 yılı içinde başlayacaklarını belirtti.  Seha Yapı'nın bu güne dek 15 bin adet konut teslimi gerçekleştirdiğini ve Anadolu'nun en büyük yapı şirketlerinden biri olarak nitelendirilmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Uslu: "Bundan sonra da hızımızı kesmeden, ülkemize ve şehrimize değer kazandıracak markalı konut projeleri üretmeye, kendimizi farklılaştırarak daha çok bina yerine, daha çok yaşam alanı vaat eden inovatif projeler geliştirmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu. 

Konyanın gelişen ve değerlenen bölgesi

Seha Yapı'nın yeni projesini geliştireceği söz konusu arsalar, Konya'nın gelişen ve değerlenen bölgelerinden biri olarak gösterilen Yazır Mahallesi'nde bulunuyor. Projenin hayata geçirileceği arsalar sağlık ve eğitim kurumlarına yakınlıklarının yanı sıra, ulaşım problemi bulunmayan bir lokasyon üzerinde konumlanıyor. Projeden tramvay ve ana arterlere yürüyerek ulaşılabiliyor. 

Zermeram'da ikinci etap satışları başladı

Konya kentinin su temalı en büyük karma konut projesi Zermeram'da da 2. etap satışlarının başladığını ve projenin etaplarında inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyen İskender Uslu: "2019 yılında sahiplerine teslim edeceğiz. Konya’nın kentleşme konusunda en başarılı lokasyonu olan Yazır’da, Kanyon Park projemiz geçtiğimiz Haziran ayında satışa çıktı. Bölgedeki diğer projelere göre yaşam seçeneği zengin olan Kanyon Park’ın satışlarımız oldukça iyi gidiyor, Kanyon Park’ı da 2019 yılında sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Firma Bilgisi: Seha Yapı
Proje Bilgisi: Zermeram