Konyaaltı Sahil Projesi'nde hedef 2018 yazı

Konyaaltı Sahil Projesi'nde inşaat çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarından önce projeyi tamamlamayı hedefliyor

Konyaaltı Sahil Projesi'nde hedef 2018 yazı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen Konyaaltı Plaj Projesi'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Projeyi yaz aylarından önce tamamlamayı ve hizmete açmayı hedefleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bölgeye 30 bin metrekarelik yeni yeşil alan ilave ederek daha çevreci bir imaj kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Eskiden buralardan kamyonlar geçerdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Projesi ile yalnızca çok daha güçlü bir turizm bölgesi oluşturmayacaklarını, aynı zamanda da trafik yoğunluğu açısından da önemli iyileşmeler hedeflediklerini söyledi. Daha önceki dönemlerde sahil bandı üzerinde yer alan Akdeniz Bulvarı üzerinde ciddi trafik kazalarının yaşandığını belirten Türel: "Konyaaltı Sahili'nden geçmişte, kamyon, tır gibi araçlar geçiyordu. Fevkalade üzücü, can kayıplarına yol açan kazalar yaşanıyordu. Projemizi tamamladığımızda rekreaksyon peyzaj projeleriyle, daha çevreci daha yeşil bir proje oluşturuyoruz. 5 bin 500 ağaç dikiyoruz ve kapalı alanları yüzde 50 oranında azaltacağız..." ifadelerini kullandı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel 30 bin metrekarelik ek yeşil alan oluşturacaklarını vurgulayarak: "Konyaaltı sahiline pırlanta bir gerdanlık kazandırıyoruz..."ifadelerini kullandı. 

Yüzde 90'lık kısmı halka açık olacak

Projenin tamamlanmasıyla birlikte Konyaaltı sahiline değer katılacağını ve yüzde 90'lık kısmı halka açık bir bütün oluşturulacağını dile getiren Menderes Türel, "Kalan yüzde 10'luk kısım da halka açık olacak. Ancak bu bölümdeki sahil bandındaki işletmelerde ücretini ödemek koşuluyla şezlong, şemsiye kiralama, meşrubat, çay ve kahve gibi hizmetleri satın alma şansı sunulacak. PRojenin Haziran ayına kadar tamamlanmasını ve bu tarihten sonra da halkın yeni çekim merkezi olmasını hedefliyoruz..." dedi. 

Konyaaltı plaj yeni yüzüyle Haziran ayına hazır

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Plaj Projesi ile ilgili olarak kamuoyuna bilgi verdi. Konyaaltı Plajı'nın yeni yüzünün 30 bin metrekarelik yeni yeşil alan ilavesiyle "çevreci bir konsept" ile oluşturulacağını belirten Türel, Haziran 2018'e kadar projeyi tamamlamaya çalışacaklarını söyledi. Türel, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren ANTEPE firması tarafından Beaczh Park içinde yer alan binaların tamamının yıkıldığını ve yine aynı bölgede  2 bin 480 metre yağmur suyu, 1.750 metre kanalizasyon, ,670 metre de içme suyundan oluşan toplam 10 bin 900 metrekarelik alt yapı çalışmasını tamamladıklarını vurgulayarak: "Ayrıca, bölgede faaliyet gösterecek büfe, spor ve ticaret alanlarının da temellerini attık. Yaz ayın kadar yetiştirilmesi hedeflenen projede ekipler inşaat alanında hafta sonu da dahil olmak üzere ara vermeden çalışıyorlar..." dedi.