Köprü bakımı 540 gün sürmeyecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Eski Bakan Binali Yıldırım'ın Ağustos ayında Boğaziçi Köprüsü ile ilgili olarak yaptığı, bakım çalışmasının 540 gün süreceği şeklindeki açıklamanın geçerlilik taşımadığını söyledi

Köprü bakımı 540 gün sürmeyecek

7 Haziran 2014/Emlakwebtv
Radikal Gazetesi'nden Hacer Boyacıoğlu'nun haberine göre Bakan Elvan, köprünün 540 gün kapanması diye bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi.

Eski Bakan Binali Yıldırım'ın geçen Ağustos ayında yaptığı, okullar kapandıktan sonra, trafiğin olmadığı ya da az olduğu bir dönemde başlayacak çalışmaların 540 gün olacağı şeklindeki açıklamaları değerlendiren Lütfi Elvan, "Köprüdeki 6 şeritten yalnızca biri kapanacak. O da trafiği aksatmayacak. Çünkü akşam belli bir saatten sonra trafiğin olmadığı saatlerde kapatma işlemini yapacağız. Gündüz saatlerinde de trafik akmaya devam edecek..." dedi.

15 gün içinde başlanması planlanan onarım çalışmaları kapsamında, 236 adet askı halatı değişimi, kulelerin içten çelik levhalarla güçlendirilmesi ve üstyapı yenilemesi gibi işlemler gerçekleştirilecek.