Köprülerde SGS çalışmaları sürüyor

İstanbul Boğaziçi-15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Serbest Geçiş sistemi kurulum çalışmaları başladı.

Köprülerde SGS çalışmaları sürüyor

İstanbul'un köprülerinde Serbest Geçiş Sistemi dönüşümü için çalışmalar sürüyor. II. Köprü-Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün serbest geçiş sistemi çalışmalarının tamamlanmasının ardından bugün de Boğaziçi Köprüsü-15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde de çalışmalar başladı. Faaliyetler kapsamınta ücret toplama istasyonlarına da Serbest Geçiş Sistemi Kurulumu yürütülecek

8 gişeden 4'ü kullanıma kapatıldı

Yürütülen çalışmalarla birlikte İStanbul Boğaziçi Köprüsü'nün Avrupa'dan Anadolu'ya geçişindeki toplam 8 adet gişeden 4'ünün trafiğe kapatılma işlemi de başlamış oldu. Çalışmaların ilk aşamasında 4 gişede serbest geçiş uygulaması yürütülecek. Bunun tamamlanmasının ardından ise diğer 4 gişenin trafiğe kapatılma işlemleri yapılacak. 

Serbest Geçiş Sistemi çalışmaları sürüyor

İstanbul'un köprülerinde Serbest Geçiş Sistemi çalışmalarının 15 Temmuz Şehitler Köprüsü etabı başladı. Çalışmalar kapsamında Hızlı Geçiş Sistemi-HGS ve Otomatik Geçiş Sistemi-OGS gişelerinden geçiş yapacak araçların şerit değiştirmeden "Serbest Geçiş Sistemi" olarak tanımlanan gişelerden geçebilmesine olanak tanınmış olacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki OGS ve HGS gişeleri de kapatılacak. Çalışmaların 15 Temmuz 2017 tarihine kadar tamamlanması planlanıyor.