Körfez Geçiş Köprüsü ne zaman bitecek?

Körfez Geçiş Köprüsü hakkında açıklama geldi. Buna göre Körfez Geçiş Köprüsü ne zaman bitecek?

Körfez Geçiş Köprüsü ne zaman bitecek?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, yapım çalışmalarının devam ettiği Körfez Geçiş Köprüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Peki Körfez Geçiş Köprüsü ne zaman bitecek?

Bakan Lütfi Elvan, 2015 Haziran ayında İzmit Körfez Köprüsü üzerinden yürüyerek geçeceklerini vurgulayarak, "Haziran ayında tüm tabliyeleri yerleştirilmiş olacak ve körfez geçiş köprüsü üzerinden yaya olarak yürüyerek geçmiş olacağız. İstanbul'dan Yalova'ya kadar olan mesafe kabaca aşağı yukarı 1.5 saat, hatta 1 saat 40 dakika falan sürüyor. Biz bunu 15 dakikaya indiriyoruz" diyerek müjdeyi verdi.

Yeni proje yolda
Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul'u büyük ölçüde rahatlatacak olan üçüncü bir otoyol yapılacağı müjdesini verdi. Sakarya Akyazı'dan başlayacak olan yeni otoyol üçüncü köprüden Tekirdağ'a kadar uzanacağını ifade etti. Bakan Elvan, "Ankara'dan gelen vatandaşımız Sakarya Akyazı sonrasında Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne bağlanıp buradan Tekirdağ'a direkt olarak geçiş yapabilecek. Buradan da Balıkesir'e otoyolla uzanabilecek" diterek proje hakkında ilk sinyalleri vermiş oldu.