Körfez yatırımcısından Projebeyaz'a büyük ilgi

10. İstanbul Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi'ne katılan Projebeyaz projelerine Körfez yatırımcısı büyük ilgi gösterdi

Körfez yatırımcısından Projebeyaz'a büyük ilgi

Ortadoğu pazarına yönelik çalışmalarının avantajıyla 10. İstanbul Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi'ne katılım gösteren Projebeyaz, Körfez yatırımcısından büyük ilgi gördü.  İlginin odağında ise Kartal'da inşaatı sürmekte olan Helis More yer aldı. 

Sektöre yönelik Arap talebi her geçen gün artıyor
Türkiye gayrimenkul sektörünün Arap yatırımcı ile her geçen gün daha yoğun biçimde anılmaya başladığını söyleyen Projebeyaz Gayrimenkul Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, bu ülkelerden gelen talebin Türkiye'ni yetişemeyceği düzeyde olduğunu söyledi. Uzun, fuara katılım gösteren Arapların, Türkiye gayrimenkul sektörü hakkında oldukça bilgili olduğunu belirterek:

"Sektör gayrimenkul fiyatları artıyor ve artmaya devam edecek. Çünkü sektöre olan Arap talebi her gün artmakta.2016 yılının gayrimenkul sektöründe rekor ile kapatmak kimseyi şaşırtmasın. Çünkü 2016 yılında rekor satışlar yaşanacak. Bunda en büyük pay Arap müşterisinden kaynaklı olacak..." dedi.

Arap yatırımcıdan Projebeyaz'a büyük ilgi
Fuar süresince önemli miktarlarda satış ve ön rezervasyon yaptıklarını açıklayan Uzun, Helis More Kartal porjesinde 4 satış ve 16 ön rezervasyon gerçekleştirdiklerini söyledi. Uzun, Arap yatırımcıların yalınzca konut satın almak istemediklerini, buna ek olarak yaşam koçluğu da talep ettiklerini vurgulayarak:

"Evi aldıktan sonra Türkiye deki yaşantıları ile ilgili ilk adımları nasıl atılabileceklerini,ev döşemesi,kendi yaşam tarzına göre buzdolabını doldurmak, Pazar alışverişini birlikte öğretiyoruz. Gördüğümüz en ilginç tarafıda Türk kültürüne adapte olup o şekilde yaşamak istiyorlar." dedi. 

Firma Bilgisi: projebeyaz
Proje Bilgisi: Helis More Residence