Körfez'e yılda 15 milyar dolarlık gayrimenkul satabiliriz

Fuzul Grup’un Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, doğru stratejilerle Körfez bölgesine yılda 10-15 milyar dolarlık satış yapılabileceğini söyledi.

Körfez'e yılda 15 milyar dolarlık gayrimenkul satabiliriz

Dubai Cityscape Global'e katılım gösteren Türk inşaat firmaları, yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Fuarı ve yürütülen ikili ilişkileri değerlendiren Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal doğru hamlelerle Körfez bölgesine satışların yılda 10-15 milyar dolara çıkabileceğini söyledi. 

Körfez yatırımcısı Türkiye'ye güvenini tazeledi
Başakşehir'de Suudi Arabistanbıl grupla büyük bir projeye adım attıklarını ve Körfez yatırımcısının Türkiye'ye güveninin tam olduğunu belirten Akbal: "Ben Türkiye’nin istikrarlı bir yönetimle gayrimenkul satışlarının 5 milyar dolardan yıllık 10-15 milyar dolara çıkacağına ve Körfez ülkelerinin Türkiye’de daha fazla yatırıma yöneleceğine inanıyorum" dedi.

Körfez'e yılda 15 milyar dolarlık gayrimenkul satabiliriz

Cityscape'nin ana amacı güven tazelemekti
Cityscape platformunun Türk firmalarının satış hedefi açısından büyük önem taşıdığını ancak bu seferki organizasyonda ana motivasyonun güven tazelemek olduğunu vurgulayan Akbal, 2012 Mayıs'ından itibaren Türkiye'ye yönelmeye başlayan Arap yatırımcının güveninin yeniden kazanıldığını belirtti. Akbal:

"Körfez sermayesi olarak adlandırılan yatırımcı ülkeler Türkiye gündemini ve finans piyasalarını o kadar iyi analiz ediyorlar ki 16 Temmuz sabahı ilişkilerde yeni bir milat diyebilirim. 16 Temmuz sabahı hükümetimizin aldığı önlemler, atılan adımlar Körfezde görülünce kaygı yerini güvene bıraktı..." şeklinde konuştu.