Körfez'in en güçlüleri arasında bir Türk

Construction Week Dergisi, havalimanı inşaatında dünyanın en büyük şirketlerinden biri olarak nitelediği TAV Grubu'nun CEO'su Sani Şener'i, Körfez Bölgesi'nin en güçlü 10 liderinden biri olarak gösterdi

Körfez'in en güçlüleri arasında bir Türk

Körfez Bölgesi'nin en güçlü inşaat şirketleriyle ilgili bir değerlendirme yayınlayan Construction Week Dergisi, TAV Grubu CEO'su Sani Şener'i Körfez'in en güçlü 10 isminden biri olarak gösterdi. Dergiye göre havalimanı inşaatlarında dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan TAV, Körfez'in önde gelen ülkeleri Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar başta olmak üzere büyük yatırımlara imza atmayı sürdürüyor. 

Listenin 10. sırasında bir Türk
Construction Week Dergisi tarafından yayınlanan listenin ilk üç sırasında Saudi Bin Ladin Grubu'ndan Bakr Bin Laden, Çinli yatırımcı Yu Tao ve El Seif'ten Khaled Musaed El Seif yer alıyor. Listeye 10. sıradan girmeyi başaran Sani Şener, listenin sembolik bir anlam taşıdığını, buna rağmen Türk mühendislik ve tekniğinin, kurumsal yönetimin en zor piyasalarında gösterdiği başarıyı vurgulaması açısından önem taşıdığını söyledi. Şener, Ummar, Dubai, Abu Dabi, Riyad gibi önemli Körfez şehirlerinde gösterilen yatırım başarılarının TAV'ın ortak ürünü olduğuna da dikkat çekerek: 

"TAV Grubu olarak havalimanı iş kolunda uzman hale geldik. Artık tercih edilen bir markayız. TAV İnşaat şirketimiz, Engineering News Record tarafından, üstlendiği iş büyüklüğü açısından dünyanın en büyük havalimanı yapım şirketi olarak değerlendirildi. İnşaat şirketimiz Ortadoğu’da büyümesine devam ederken, havalimanları işletme şirketimize fırsatlar açmaya devam ediyor. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyoruz” dedi.