Koruflorya’nın satış ofisine 1 milyon liralık yatırım

Aydınlı, Metal Yapı Konut, Arke ve Vizyonlife ortaklığında hayata geçirilen KoruFlorya’nın satış ofisi için 1 milyon liralık yatırım yapıldı

Koruflorya’nın satış ofisine 1 milyon liralık yatırım


Florya’nın son büyük arazisinde Aydınlı, Metal Yapı Konut, Arke ve Vizyonlife tarafından inşa edilen ve 52 farklı tipte 298 daireden oluşan KoruFlorya’nın satış ofisine 1 milyon lira yatırım yapıldı. Projenin ve satış ofisinin tasarımını yapan Kraft Mimarlık’ın ortaklarından Hakan Bağcı, “Kraft Mimarlık olarak tasarladığımız KoruFlorya projesinde ön plana çıkarmaya çalıştığımız unsurlar; orman ve deniz manzarasını kullanıcısına bir arada sunan, yeşil kat bahçeleri ve sıra dışı bir peyzaja sahip doğal sıcak malzemelerin kullanıldığı modern bir yapı tasarlamaktı. Projelendirme esnasında tasarladığımız satış ofisini de kullanıcının bu kavramları algılayabileceği şekilde oluşturarak projeyi hissetmelerini amaçladık” dedi.

Bağcı: “Ferahlık için yüksek tavanlar”
Satış ofisleri kullanıcının kendisini projeye yakın hissettiği ve projeyle ilk karşılaştığı mekanlar olduğunu vurgulayan Bağcı, “Fonksiyon kurgusu öncelikle karşılama, form talep bilgisi için konforlu bir bekleme, satış temsilcisinin sizi alarak maket başında genel proje bilgilendirmesi ve son olarak masa başında katalog, daire tipi ve fiyat bilgilendirmesi şeklinde oluşturuldu. Öncelikle emsallerinden farklı olarak 350cm kat yüksekliğine sahip ferah kurgunun hissedilebilmesi için satış ofisi yüksek tavanlı olarak kurgulandı. Projede orman ve deniz manzarasına sahip geniş açıklıklı ve yere kadar olan doğramalarımızı yansıtmak için satış ofisinin orman cephesi Türkiye'de sadece çok özel projelerde kullanılan strüktürel taşıyıcı lamine cam ile tasarlandı. Bu sayede profil görmeksizin satış ofisinin tamamı kesintisiz orman manzarasına sahip oldu. Cephede kullanılan çelik konstrüksiyon elemanlar projenin modern ve hareketli yüzünü yansıtırken kullanılan ahşap güneş kırıcılar da yine ana projede tasarlamış olduğumuz kurgunun yansımasını sağlıyor” diye konuştu.

Tınastepe: “ahşapların düzensiz ama geçirgen yapısı kullanıcıya doğal ve ferah bir ortam yaratıyor”
Kraft Mimarlık’ın diğer ortağı Nazlı Tınastepe ise açıklamasında; Satış ofisinde düz ve eğrisel hareketli çizgiler iç mekanda tavan aydınlatması ve satış bölücüleri olarak kendisine yer buluyor. Projenin ana kurgusunu oluşturan bahçe ve doğal malzeme kullanımı karakterize edilerek, satış temsilcileri aradaki bölücü ahşap kolonlar ile ifade edildi. Bu ahşapların düzensiz ama geçirgen yapısı kullanıcıya doğal ve ferah bir ortam yaratıyor. Yerde kullanılan açık renk doğal taş ve bankolarda kullanılan beyaz corian malzeme projenin hem ferah yönünü hem de temiz malzeme bitişlerini ifade ediyor. Arka kısımda bulunan yönetim ve toplantı odalarında modern ve açık ofis kurgusuna uygun olarak şeffaf cephe ve kayar lamine cam kapılar kullanıldı. Bu da firmanın modern ve şeffaf yönetim anlayışının en önemli göstergesi. Giriş kısmında yer alan ahşap deck ve su öğesini de yine peyzaj ve kat bahçelerinin ön planda olduğu projede dış mekan kullanımını ön plana çıkarmak için tasarlandığını belirtti. Satış ofisinde çocuklar da düşünüldü. Arka alanda yer alan çocuk oyun alanı ebeveynler proje ile ilgilenirken çocukların iyi vakit geçirmesi için tasarlandı.

Koruflorya hakkında detaylı bilgi için: www.koruflorya.com