KÖY 10 MİLYON DOLARLIK 15 BİRİM SATTI

İstanbul Zekeriyaköy'de KÖY projesinin yapımını üstlenen Siyahkalem Mühendislik'in İcra Kurulu Üyesi İbrahim Kahraman, Cityscape Global fuarında 15 birimde 8 ile 10 milyon dolarlık satış yaptıklarını ifade etti.

KÖY 10 MİLYON DOLARLIK 15 BİRİM SATTI

İstanbul Zekeriyaköy'de KÖY projesinin yapımını üstlenen Siyahkalem Mühendislik'in İcra Kurulu Üyesi İbrahim Kahraman, Cityscape Global fuarında 15 birimde 8 ile 10 milyon dolarlık satış yaptıklarını ifade etti. Kahraman, "Yatırımcılar bizzat yeşil proje olması açısından ilgi gösteriyorlar. Bunun yanı sıra düşük yatay konsepte sahip olması önem taşıyor. Şimdiye kadar 8 ile 10 milyon dolarlık sıcak satış gerçekleştirdik. İçerisinde villaların da olduğu 15 birim satışı yaptık" dedi.

Fuarda kurumsal yatırımcıların ilgisini de gözlemlediklerini anlatan Kahraman, "Hong Kong merkezli bir firma Türkiye'ye ilk defa yatırım yapmak istiyor. Projeden toplu satın almaya yönelik olarak Ekim ayında kendileriyle görüşeceğiz. Ayrıca Dubai'nin ilk 5 büyük inşaat firmasından birtanesi de Türkiye'de ortak proje geliştirmeyi teklif etti" ifadelerini kullandı.