Köy 20 Yıl Vade Kampanyası'nı 120 milyon ön satışla kapadı

Emlak Konut’un 59 gün süren “Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası”nı 120 milyon TL ön satışla kapatan KÖY, yaz ayları boyunca İsviçre, Belçika, Hollanda, İngiltere ve Almanya’da tanıtım ve satış kampanyası gerçekleştirecek

Köy 20 Yıl Vade Kampanyası'nı 120 milyon ön satışla kapadı

Emlak Konut GYO’nun 31 Mart’ta sona eren  “Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası”nda  KÖY 120 milyon TL’lik ön satışa ulaştı.

Siyahkalem’in Zekeriyaköy’de gerçekleştirdiği KÖY projesinde, kampanya süresince 240 ay vadeden çok,  ödeme oranı % 0 olan 60 ay vadeli ve yüzde 0,45 olan 120 ay vadeli konutlar tercih edildi.

Siyahkalem 20 yıl vade kampanyasını 120 milyon ön satışla kapadı

Kahraman, ilk fazın %90’nın, ikinci fazın ise % 60’ının satışının tamamlandığını belirterek iki ay süren kampanya boyunca satış ofisi trafiğinde 10 kat artış olduğunu söyledi. Bu yılın son çeyreğinde ise üçüncü fazın satışa açılmasının planlandığını ifade etti.

Kahraman, “Kampanya sürecince en çok 2+1, 3+1 konutlarımız tercih edildi.  4+1 konutlarımız da KDV avantajından dolayı ilgi gördü. Biz genellikle 1 milyon TL ile 3.2 milyon TL arasında değişen konutlarımızı sattık bu kampanya süresince. ‘Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası’ gayrimenkul sektörüne beklenen ivmeyi kazandırdı” dedi.

Siyahkalem CFO’su İbrahim Kahraman, büyük ilgi gören 60 ay % 0 ve 120 ay 0,45 oranlarının 15 Nisan’a kadar geçerli olacağını bildirdi.

Avrupa’da yerleşik Türklere dönük satış kampanyasına yaz boyunca hız vereceklerini belirten Kahraman; “Siyahkalem olarak, 121.000 Türk’ün yaşadığı İsviçre’nin Zürih, Cenevre ve Basel kentlerinde Mart ayında başlattığımız tanıtım ve satış kampanyasında büyük başarı elde ettik. 1 haftada 10 milyon TL’lik konut sattık. Yurtdışı yerleşik Türkler ve Avrupa’da yaşayan Expat’lar için başlatılan gayrimenkulde KDV muafiyeti sektör için yeni bir fırsat oluşturdu.  Bugünlerde Belçika, Hollanda, İngiltere ve Almanya’da satış ve pazarlama ağı kuruyoruz. Şimdiden, Avrupa’daki Türklerin projemize ilgisi büyük.” dedi.

Firma Bilgisi: Siyahkalem Mühendislik Inşaat
Proje Bilgisi: Siyahkalem Köy