KÖY projesinde 2. etap başlıyor

Siyahkalem Mühendislik tarafından Zekeriyaköy'de hayata geçirilen KÖY projesinde 2. Etap konutlarının temeli yıl sonuna kadar atılacak

KÖY projesinde 2. etap başlıyor

Siyahkalem Mühendislik tarafından Zekeriyaköy'de inşa edilen Köy projesinin 2. etabı için geri sayıma girildi. Emlak Konut GYO ortaklığında geliştirilen projenin ikinci etabı için temellerin bu yıl içinde atılacağı açıklandı.

1.3 milyar TL'lik proje: Köy
Bünyesinde toplam bin 167 konut ve 15 bin metrekarelik çarşı barındıran projenin toplam yatırım değeri 1.3 milyar TL'yi bulacak. 1. etapta yer alan 462 konutun inşaatı tüm hızıyla devam ederken, 500 ünitelik 2. Faz için de ruhsat işlemlerinin tamamlandığı atıldı. 3. etap temellerinin atılışı ise 2016 yılını bulacak. 

Köy Projesi teslim tarihleri
Satışa sunulan konutların yarısının satışının tamamlandığını açıklayan Siyahkalem Mühendislik, 1. etap konutlarının 2017'nin ilk yarısında, 2. Etap konutlarının ise 2017 yılı sonunda yapılacağını belirtti. KÖY projesinin 3. etap teslimleri ise 2018 yılı sonunda teslim edilecek. 

KÖY projesinde 2. etap başlıyor

Köy projesi daire tipleri
420 apartman dairesi içeren Köy projesinde bu dairelerin büyüklükleri 76 ile 212 metrekare arasında değişiyor. Büyüklükleri 195 ile 216 metrekare arasında değişen çift dubleks konut ünitesini içeren projede ayrıca, 334 metrekare büyüklüğünde 74 sıraev ve büyüklüğü 335-623 metrekare arasında değişen 68 ikiz villa yer alacak. Projede ayrıca, 690 metrekarelik 21 adet müstakil villa da yer alıyor. 

Kriz ve Köy projesi
Konut sektörünün son aylarda yaşadığı döviz baskısına değinen Siyahkalem CFO'su İbrahim Kahraman, ekonomik dalgalanmalara rağmen satış hedefleri doğrultusunda ilerlediklerini söyledi. Kahraman, kurlarda dalgalanma olan dönemlerde yatırımların beklemeye alındığını vurgulayarak:

"Ancak son aylarda gerçekleşen durum, projenin satış hızına çok az yaklaştı." şeklinde konuştu. 

Firma Bilgisi: Siyahkalem Mühendislik Inşaat
Proje Bilgisi: Siyahkalem Köy