Köy projesinde 2. Etap Ekim’de başlıyor

Siyahkalem, Emlak Konut GYO ortaklığı ile Zekeriyaköy’de hayata geçirdiği Köy projesinin 2.etabının temelini Ekim ayında atmaya hazırlanıyor

Köy projesinde 2. Etap Ekim’de başlıyor

Siyahkalem Mühendislik, Emlak Konut GYO oratklığıyla hayata geçirdiği Köy projesinin ikinci etabı için Ekim ayında temel atacak. Toplamda 1167 konuttan oluşan 1.3 milyar liralık projenin ilk etabında yer alan 462 konutun yüzde 50’sinin ise satışı tamamlandı.

Home ofis ve apartman tipleri, çift dubleksler, sıraevler, villalar ve müstakil villalardan oluşan 550 ünitelik 2. Etapta ruhsat işlemleri tamamlandı. 200 bağımsız bölüm ve bir çarşıdan oluşacak 3. Etabın temeli ise 2016 yılı ortasında atılacak. Projede 1. Etap teslimleri 2017’nin ilk yarısında, 2. Etap teslimleri aynı yılın sonunda ve 3. Etap teslimleri de 2018 yılı ortasında yapılacak.

‘Satış hedeflerimiz şaşmadı’

İngiliz mimari grup Hopkins Architects tarafından tasarlanan Köy projesinde, ekonomik dalgalanmalara rağmen satış hedeflerine uygun ilerlediklerini söyleyen Siyahkalem CFO’su İbrahim Kahraman, “Kurlarda dalgalanma olan dönemlerde genellikle yatırımların beklemeye alınır, ancak son aylarda gerçekleşen durumun projemizin satış hızına yansıması çok sınırlı oldu” dedi.

Ağacı bol proje

Köy projesinin dikkat çeken özelliklerinin başında yeşil alanının büyüklüğü geliyor. Proje alanının 264 bin metrekaresinin yeşil alan olarak ayrıldığı Köy’de bulunan toplam 10 bin ağaçtan 7 bin 500 tanesi park alanlarında yer alıyor. İnşaatı devam eden 1. Fazda yer alan 1074 ağaçtan, 531 tanesi proje içinde korunurken, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi ve Tabiat Varlıkları Koruma Komisyonu’nun onay verdiği ağaçların bir kısmı, dünyanın çeşitli ülkelerinde ağaç taşımış olan Alman OPİTZ firması tarafından taşındı.

Köy’de neler var?

1167 konutun yer aldığı Köy projesinde, bir adet anaokul, ilköğretim okulu ve lise, sağlık ocağı, iki adet cami, açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness stüdyosu, tenis kortu, basketbol sahası, yürüyüş ve koşu parkurları bulunuyor.