Kumburgaz satılık daire fiyatları

Kumburgaz satılık daire fiyatları 75 bin TL ile 150 bin TL arasında değişiyor

Kumburgaz satılık daire fiyatları

Kumburgaz, Büyükçekmece’ye bağlıdır. Batısında Silivri, doğusunda Büyükçekmece, kuzeyinde Celaliye ve Kamiloba, güneyinde ise Marmara Denizi ile komşudur. İstanbul Avrupa Yakasında yer alan Kumburgaz, Büyükçekmece İlçesi’ne 13 kilometre, Silivri İlçesine 20 kilometre, İstanbul’a ise 50 kilometre uzaklıktadır.

Kumburgaz ve Yerleşim
Kumburgaz’a ilk yerleşenler Rumlardır. Çok kuma sahip olmasından dolayı adını Konumyo olmuştur. Mübadele tarihinden sonra Kumburgaz adını almıştır. İnşaat sektörünün gelişmesi ile birlikte bölgeden kum alınmış ve eskisi gibi geniş bir sahil alanı bırakılmamıştır.

1999 yılında yaşanan deprem sonrası sahil şeridinde yer alan yerleşimlerde azalmalar olmuştur. İstanbul’a yakın olmasından dolayı İstanbullu tatilcilerin mekanı olmuştur.

Kumburgaz satılık daire fiyatları
Yaz sezonunun gelmesi ile birlikte yazlık ev almak isteyenlerin tercih ettiği noktalardan biri olan Kumburgaz satılık ev fiyatları 70 bin TL ile 150 bin TL arasında değişiyor.

Kumburgaz otelleri
Ronax Hotel
Artemis Marin Princess
Mercia Hotels Resort
Blue World Hotel

Kumburgaz nerede?
İstanbul Avrupa Yakasında yer alan Kumburgaz Büyükçekmece’ye bağlıdır. Bölgeye ya Esenler Otogarı üzerinden ya da Yenibosna’dan kalkan belediye otobüsleri ile ulaşmak mümkündür.