Kurbağalıdere otel projesi iptal edildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kadıköy Belediyesi'nin, Kurbağalıdere Otel projesinin başvurusunu haklı buldu ve iptal kararı aldı

Kurbağalıdere otel projesi iptal edildi

Kadıköy Belediyesi'nin Kurbağalıdere mevkiine yapılması gündeme gelen otel projesinin iptal edilmesi istemini değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, başvuruyu haklı buldu. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, konuyla ilgili olarak imar planı değişikliğinin Bakanlık tarafından haklı görüldüğünü açıkladı.

Kurbağalıdere'ye otel yapılmayacak
Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen Kadıköy Kurbağalıdere mevkiine otel projesi iptal edildi. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy'ün eski Salı Pazarı olarak bilinen lokasyonu üzerinde projelendirilen ve 3 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilmesi gündeme gelen otel projesine ilişkin itirazlarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından haklı görüldüğünü açıkladı. 

Aykurt Nuhoğlu'nın açıklaması
Yaptığı açıklamada Kadıköy Belediyesi olarak Zühtüpaşa Mahallesi'nde hayata geçirilecek 12 katlı otel projesi için itiraz ettiklerini belirten Nuhoğlu:

"İtirazı değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, itirazın yerinde olduğunu dikkate alarak Kurbağalıdere’ye otel inşaatı projesini iptal etti" ifadelerini kullandı.