KURTKÖY’ÜN YENİ AVLU’SU SATIŞTA

Erguvan İnşaat&Demirbaş Yapı Ortaklığı’nın yeni projesi Avlu Kurtköy’de resmi satışlar başladı. Projede fiyatlar 189 bin TL’den başlıyor, 494 bin TL’ye kadar yükseliyor

KURTKÖY’ÜN YENİ AVLU’SU SATIŞTA

Erguvan İnşaat & Demirbaş Yapı işbirliğiyle hayata geçirilen Avlu Kurtköy’de satışlar başladı. Yaklaşık 2 aydır ön talep toplanan proje, Kurtköy’ün Bakü Caddesi’nde inşa edilecek. Yatırım değeri 45 milyon TL olan Avlu Kurtköy için yaklaşık 2 ayda yüzde 20 oranında ön talep toplayan Ortaklık, 132 konut ve 1 ticari birimden meydana gelen projenin inşaatına Aralık 2014’te start verecek. Mimar Aykut Akın imzası taşıyan proje, 7200 metrekare arsa alanı üzerinde 19 bin metrekare inşaat, 450 metrekare sosyal tesis, 3000 metrekare yeşil alan ve 1300 metrekare ticari alana sahip. Projede 1+1’lerin alanları 64 ila 68 metrekare; 2+1’lerin alanları 90 ila 130 metrekare; 3+1’lerin alanları ise 133 ila 163 metrekare arasında değişiyor. Avlu Kurtköy’de balkon metrekareleri 7, bahçe metrekareleri ise 15 ila 80 arasında farklılık gösteriyor.  

36 ay sıfır faiz

Avlu konseptiyle tasarlanan projeyle ilgili bilgi veren Erguvan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Maraşlı, tek blok görüntüsüyle ortak alana bakan 5 katlı projeyi 2016 sonunda teslim edeceklerini söyledi. Projedeki fiyat politikası hakkında da konuşan Maraşlı, “Projenin yükseldiği arsa bize ait olduğu için cazip fiyat ve ödeme koşulları sunarak yatırımcıya daha fazla kazandırmak istiyoruz. Fiyatlarımız 189 bin TL’den başlayarak 494 bin TL’ye kadar yükseliyor. Projenin yüzde 50’sini bu fiyatlar üzerinden satacağız. Konut alıcılarına yüzde 10 peşinat ya da 36 ay vade farksız taksit seçenekleri sunuyoruz” diye konuştu.

Bu projelerinde tapu teslimini hemen yapacaklarını belirten Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş ise, “Satış ofisimizi ziyaret eden müşterilerin bu konuya ayrı bir hassasiyet gösterdiklerini gözlemlediğimiz için Avlu Kurtköy’de tapuları hemen teslim etmek istedik. Bu konu, yatırımcıya ekstra bir güven veriyor ve kendilerini daha iyi hissettiriyor” dedi. Demirbaş, ortaklığa ait bir arsada yükselen Avlu Kurtköy’ün, rakip projelere göre yüzde 25 fiyat avantajı ile ön plana çıktığını sözlerine ekledi.

Sırada Ataşehir var

Proje üretmeye devam edecek ortaklığın yeni proje için Ataşehir bölgesini tercih etti. Şu an için bütün enerjilerini Avlu Kurtköy’e verdiklerini anlatan Sefa Demirbaş, “Ancak orta vadede Ataşehir ve Kurtköy bölgelerinde proje geliştirmeyi hedefliyoruz. Ataşehir’deki ticari arsamız için teklif topluyoruz. Kurtköy’de de çeşitli projeler için görüşmelerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu. 

Proje Bilgisi: Köy