Kuveyt Gayrimenkul Fuarı’nın Onur Ülkesi Türkiye

Kuveyt’in en kapsamlı gayrimenkul fuarı, 16-18 Aralık tarihleri arasında ilk kez “Onur Ülke Türkiye” temasıyla gerçekleşecek. INREMA ve AYN Group ortaklığında Kuveyt Expocity firması ile 11.’si düzenlenen Kuveyt Gayrimenkul Fuarı’na, Türkiye’den çok sayıda firma katılacak

Kuveyt Gayrimenkul Fuarı’nın Onur Ülkesi Türkiye

30.11.2013 / Posta Gazetesi

Kuveyt’te her yıl iki kez Expocity firması tarafından gerçekleştirilen Kuveyt Gayrimenkul Fuarı, 16-17-18 Aralık tarihleri arasında ilk defa “Onur Ülke Türkiye” teması ile hayata geçecek. 11.’si düzenlenen fuarda, gayrimenkul işbirlikleri gerçekleştiren INREMA ve Dubai merkezli AYN Group aracılığıyla Türkiye’den de 18 firma katılacak.

Kuveyt Türk Büyükelçiliği’nin himayesinde düzenlenecek fuarda, yabancıya mülk satışını sağlayan ‘Mütekabiliyet Yasası’ ön plana çıkacak. Proje işbirlikçileri ve Türk firmaları, yasanın sağladığı avantajları yabancı yatırımcılara anlatacak.

Türkiye’ye yatırımcı çekmek üzere organizasyonlar düzenleyen INREMA’nın Genel Koordinatörü Gökhan İlgar, Kuveyt’te doğrudan bir fuar gerçekleştirmektense, ülkenin en başarılı ve köklü gayrimenkul fuarının paydaşı olmanın daha verimli sonuçlar doğuracağına inanarak, gerekli fizibilite çalışmalarını gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Kuveyt’te son yıllarda gayrimenkul konusunda pek çok fuar ve seminer gibi etkinliklerin düzenlendiğini belirten İlgar; “Tüm fuarlar içerisinde, Expocity şirketinin Kuveyt'in en prestijli mekanı olan The Regency Otel Sergi Salonu'nda düzenli olarak gerçekleştirdiği Kuveyt Gayrimenkul Fuarı'nın, önemli başarılar elde eden bir fuar olduğunu gözlemledik. Fuara katılan Türk Firmaları ile görüştük ve memnuniyetlerini yerinde tespit ettik. Hatta fuar ile ilgili bilgileri, Kuveyt Ticaret Müşavirliği ve Büyükelçiliğimiz ile paylaşarak onların da olumlu görüşlerini aldık” dedi.

Türk firmalarının ilgisi büyük

Türkiye’den Kuveyt Gayrimenkul Fuarı’na pek çok firmanın katılacağını sözlerine ekleyen Gökhan İlgar; “Firmaların yoğun ilgisi ile karşılaştık. Sektörün lokomotif firması Emlak Konut GYO’nun yanında, Viatrans, GAP İnşaat, Sarp Group, Teknik Yapı, Demir İnşaat, Tuğra Gayrimenkul, Kamışoğlu Goup, Bodrum Ege Evleri, Cathay, Özkar Özülke, İhlas-Kristal Evleri, Haliç Panorama, Yalova Park, Helis Yapı, Proje Beyaz, AKS Yapı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) fuarda yer alacak” dedi. 

Fuarda sıcak satış yapılacak

Fuarın her iki ülke arasında önemli iş bağlantılarının gerçekleşmesine zemin hazırlayacağını belirten İlgar; “Altı ayda bir düzenlenen ve 7 binden fazla katılımcıyı ağırlayan fuara, Umman, Bahreyn, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez Ülkeleri’nden çok sayıda yatırımcı ve firma katılıyor. Fuarda yaklaşık 45 firma yer alacak. Bunların 18’i Türk firması. Kuveyt Gayrimenkul Fuarı, benzer fuarlardan farklı olarak sıcak satış imkanı da sunuyor” dedi. Dünya genelinde yıllık 1 trilyon dolarlık gayrimenkul yatırımının dörtte birini (250 milyar dolar)  Körfez Ülkeleri’nin gerçekleştirdiğini sözlerine ekleyen İlgar, Türk firmaları da kurdukları stantlarda projelerinden anında satış yapabileceklerinin altını çizdi.