Kuveyt Türk duvarlarını Aspen hazırladı

Gebze’de 104.500 m2’lik büyük bir alana inşa edilen Kuveyt Türk Bankacılık Üssü’nün bölme duvar ve asma tavanları, Aspen tarafından hazırlandı

Kuveyt Türk duvarlarını Aspen hazırladı

Gebze’de 104.500 m2’lik büyük bir alana inşa edilen Kuveyt Türk Bankacılık Üssü’nün bölme duvar ve asma tavanları, yapı sektörünün önde gelen firmalarından Aspen tarafından hazırlandı.

Aspen imzası
Yapımı tamamlanan Kuveyt Türk Bankacılık Üssü, yapı sektörünün köklü firmalarından Aspen’in imzasını taşıyor. 2 etaptan oluşan tesiste, ofislerin yanı sıra; veri merkezi, çağrı merkezi, konferans salonu, havuz, açık ve kapalı spor tesisleri, kafeterya ve restoranlar bulunuyor. Proje kapsamında yer alan yenilikçi ürünleriyle dikkat çeken Aspen, yapı sektörünün en önemli projelerinden birine daha imzasını atıyor.

Gebze Kuveyt Türk Bankacılık Üssü

Proje müellifliğini Yapı Proje Uygulama İnşaat Taahhüt Şirketi (YPU)’nun, müteahhitliğini ise Cihan İnşaat’ın üstlendiği Kuveyt Türk Bankacılık Üssü’nde, 2700 m2 Diversa, 840 m2Diversalite, 192 m2DormaMoveo bölme duvar uygulayan Aspen, tavanlar için ise 20.000 m2 Integratile, 4000 m2 Vogl, 3500 m2 IntegraBaffle ve 500 m2 Integra Opencell ürünleri kullandı.

Aspen projeye değer kattı
Aspen Genel Müdürü Ertuğrul Gündoğdu proje hakkında şöyle konuştu: 'Aspen olarak bölgenin en değerli projelerinden birinde yer almaktan dolayı çok mutluyuz. Yenilikçi ürünlerimizi uyguladığımız Kuveyt Türk Bankacılık Üssü, çağın gereklerini karşılayan, teknolojik bir operasyon merkezi olmasının yanında, aynı zamanda bir yaşam merkezi. Bu iki yapıyı aynı çatı altında bir araya getirirken, hem kurumsal disiplin, hem de geniş ve rahat yaşam alanlarını niteleyen bir görünüm ve yaklaşım gerekiyordu. Aspen olarak bu vizyon doğrultusunda, yenilikçi tasarım ve sundukları işlevsellik ile benzerlerinden farklılaşan ürünlerimizle bu büyük projeye değer kattık.' dedi.