Kuveytli firmadan City Center’da büyük alım

Esenyurt’un yeni merkezini oluşturan City Center projesinde Kuveytli OSSOS Business Development Co. firması 50 home - office daire satın aldı

Kuveytli firmadan City Center’da büyük alım

06 Şubat 2014 / emlakwebtv
Türkiye’de bir ilke imza atan Özyurt A.Ş. kamu binaları, üniversite, home - office daireleri, ofis alanları ve alışveriş merkezini City Center projesiyle bir araya getiriyor.

Özyurt: “Kuveytli bir firmaya 50 home - office dairenin satışını gerçekleştirdik”
City Cenet projesini hayata geçiren Özyurt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Özyurt; “City Center projemize yerli ve yabancı birçok yatırımcıdan talep geliyor. Projeye başladığımızdan bugüne dek Avrupa’ya satışlarımız olmasının yanı sıra son olarak geçtiğimiz günlerde Kuveytli bir firmaya 50 home - office dairenin satışını gerçekleştirdik. Kuveytliler, projenin kiralanacak AVM bölümüne de büyük ilgi gösteriyorlar. Ayıca Türkiye gayrimenkullerinin yatırım açısından büyük potansiyel taşıdığına vurgu yapıyorlar ve her fırsatta Türkiye’ye geldiklerini belirtiyorlar. Projemizde gerçekleştirdiğimiz bu satışın yabancı yatırımcıların Türkiye gayrimenkullerine gösterdiği ilginin önemli bir kanıtı olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Özyurt A.Ş., Esenyurt’ta ilkleri taşıyan bir projeye imza atıyor
Hazır beton endüstrisi, taş ocağı işletmeciliği, asfalt üretimi, inşaat taahhüt işleri, kamu projeleri gibi alanlarda faaliyet gösteren Özyurt A.Ş., Esenyurt’ta birçok anlamda ilkleri taşıyan bir projeye imza atıyor.

City Center, bölgenin yeni merkezi olacak
Esenyurt Belediyesi ile kat karşılığı modeliyle hayata geçirilen City Center, bölgenin yeni merkezi olacak. 200 bin metrekare inşaat alanına sahip proje bünyesinde; hükümet konağı, belediye binası, üniversite kampüsü, ilçe emniyet binası, home - office, ofis blokları ve alışveriş merkezi yer alacak.

Şimdiden %62 prim yaptı
Lanse edildiği günden bugüne dek yoğun ilgi gören proje teslim edilmeden yatırımcısına kazandırdı. Satışların dolar bazında gerçekleştirildiği City Center’da Dolar cinsinden %30, TL karşılığı olaraksa %62 oranında prim rakamına ulaşıldı.

170 milyon dolarlık yatırım
Arsa hariç 170 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen City Center, Esenyurt’un en kapsamlı projesi olarak öne çıkıyor. 80 ve 180 metrekare arasında değişen 250 home - office dairenin ve 175 adet ofisin yer aldığı projede, avantajlı ödeme planlarıyla daire sahibi olmak mümkün.

1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerinin sunulduğu City Center’da son 28 home - office daire metrekaresi 2.300 dolardan başlayan fiyatlarla ve %1 KDV avantajı ile satışa sunuldu.

Esenyurt’un yeni merkezi olacak
City Center, bünyesinde yer alan kamu binalarıyla bölgenin yeni merkezini oluşturacak. 130 mağazanın yer aldığı 64 bin metrekarelik alışveriş merkezinin de bulunduğu proje Esenyurt’tun en hareketli noktası olacak.

Projede Haziran ayı sonuna kadar lansmana özel, 0 peşinat ve 36 aya kadar vade farksız eşit taksitli satış imkanı sunuluyor.

Proje Bilgisi: City Center