Kuyumcular son mücevherini işliyor

Kuyaş Gayrimenkul tarafından hayata geçirilecek Basın Ekspres'deki yeni proje, değerli taşları sertifikalandıran gemoloji enstitüsüne de ev sahipliği yapacak

Kuyumcular son mücevherini işliyor

Kuyaş Gayrimenkul’un Basın Ekspres'deki yeni projesi, aynı zamanda İstanbul’da kurulacak ve elmas gibi değerli taşları sertifikalandıran gemoloji enstitüsüne de ev sahipliği yapacak. 

Konuyla ilgili bilgi veren Kuyaş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sait Erdal Metiner, İstanbul’un dünyada değerli taş piyasasında yeni bir merkez olmak için harekete geçildiği bir dönemde, yeni kurulacak gemoloji enstitüsüne ev sahipliği yapacak olmalarından dolayı gururlu olduklarını söyledi.

İstanbul’da Milyar Dolarlık Pazar Oluşacak
Dünyada elmas eksperliği eğitimi veren ve lazerle sertifikalandırma yapan New York ve Antwerp’te iki enstitü bulunduğunu anlatan Sait Erdal Metiner, üçüncüsünün ise İstanbul’da kurulacağını, buna ilişkin anlaşmanın Borsa İstanbul ile Dünya Elmas Federasyonu arasında imzalandığını haber verdi. Metiner gemoloji enstitüsünün kurulmasıyla İstanbul’da milyar dolarlık değerli taş piyasasının oluşabileceği öngörüsünde bulundu.

Sait Erdal Metiner, 'Çok önemli nitelikleri olan, stratejik böyle bir bina ülkemizde ilk kez hayata geçiyor. 2015 yılı sonunda bu projeyi hayata geçirmiş olacağız. Böylece, Basın Ekspres yolu girişinde yer alan Kuyumcukent lokasyonu, İstanbul’un Avrupa yakasında, finans merkezine dönüşme sürecinde çok önemli bir aşamayı tamamlamış olacak' yorumunu yaptı.

İstanbul ve Basın Ekspres Yolunun Seçilmesi Anlamlı
Kuyaş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sait Erdal Metiner sözlerini şöyle sürdürdü: 'Dünyada kurulacak yeni gemoloji enstitüsü için İstanbul’da da Basın Ekspres seçilmesi çok anlamlı ve önemli. Çünkü İstanbul, Avrupalı değerli taş tüccarları ile bu taşların en önemli alıcısı Araplar arasındaki köprü. İstanbul’un yeni finans merkezi olan Basın Ekspres Yolunu Kuyaş Gayrimenkul olarak yaptığımız ve yapacağımız projelerle daha da güçlendirip yeni kimliğine kavuşturacağız. Yeni projemizle, Bölgenin altın ve değerli taşları İstanbul’da saklanacak ve korunacak. Fiziki saklama hizmeti verilecek. Kısaca yakında lansmanına hazırlandığımız yeni ve eşsiz projemizle dünyada ve gayrimenkul alanında İstanbul’un ve Kuyaş Gayrimenkul’un çok konuşulur olmasını sağlayacağız.'