Kuzey Ankara örnek proje olacak

Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm projesi şantiye alanını ziyaret eden TOKİ Başkanı M. Ergün Turan: "Kuzey Ankara, Türkiye'deki dönüşüm projelerine örnek olacak..." dedi.

Kuzey Ankara örnek proje olacak

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, Ankara'nın Kuzey girişinde inşa edilmekte olan kentsel dönüşüm projesi şantiyesini ziyaret etti. Turan, "Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi"nin Türkiye'ye örnek bir proje olacağını söyledi.

Geleneksel mahalle kültürü hayata geçecek
Kuzey Ankara Grişi Kentsel Dönüşüm projesi'nin 2. bölgesinde yer alan 563 konutluk 1. etap, 277 konutluk 2. etap ve 352 konutluk şantiye sahalarını gezen TOKİ Başkanı Turan, konut bölgelerinde yer alan 7 market ve 9 ofis olan 109 adet işyeri içeren 8 ticaret merkezinin inşaatının da sürdüğü bilgisini verdi. Turan proje ile birlikte esnaf ve konut sahiplerinin iç içe bulunduğu bir yaşam alanı oluşturacaklarını vurgulayarak:

"Kuzey Ankara Projesinde geleneksel mahalle kültürümüzü yansıtacağız” dedi. 

Kuzey Ankara örnek proje olacak

8 bin 152 konut teslim edildi
Ankara Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ işbirliğinde gerçekleştirilen projenin sosyal donatı ve yeşil alanlarıyla örnek teşkil edeceğini ve bugüne dek 8 bin 152 adet konutun inşa edilerek hak sahiplerine teslim edildiğini belirten Turan:

“4 milyon metrekarelik alanda inşa ettiğimiz Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 13 bin 680 konutun yapımını da planladık. Büyüklüğü, kapsamı ve koordinasyonu ile Türkiye’nin dönüşüm projelerine örnek olmuştur..." ifadelerini kullandı.