Kuzey Marmara Otoyolu ihalesi ne zaman yapılacak?

6 Mart’ta yapılacağı açıklanan Kuzey Marmara Otoyolu ihalesi ertelendi. Peki Kuzey Marmara Otoyolu ihalesi ne zaman yapılacak?

Kuzey Marmara Otoyolu ihalesi ne zaman yapılacak?

3. Köprü ile Avrupa yakasından Anadolu yakasına transit geçiş sağlayacak otoyol projesi olan Kuzey Marmara Otoyolu ihalesi için tarih ertelendi. Daha önce 6 Mart'ta yapılacağı açıklanan Kuzey Marmara Otoyolu ihalesi ne zaman yapılacak?

Kuzey Marmara Otoyolu(3. Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi bağlantı yollarına ilişkin ihaleler 6 Mayıs 2015'te gerçekleştirilecek.

Resmi Gazete'de yer alan ilanlara göre, 3. Boğaz Köprüsü dahil Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamındaki Kurtköy-Akyazı ile Kınalı-Odayeri (bağlantı yolları dahil) kesimleri işlerine ait ihaleler, 6 Mayıs 2015'te yapılacak. İhalelerin tarihi, daha önce 6 Mart 2015 olarak açıklanmıştı.

Projede neler var?
Yap-İşlet-Devret Modeli kapsamında gerçekleştirilecek; 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi, 2012 yılında gerçekleştirilen ihale neticesinde, 10 yıl 2 ay 20 günlük yatırım+İşletme süresiyle IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Astaldi S.P.A. ortaklığı tarafından kazanılmıştı. Köprünün temeli ise 29 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleşen törenle atılmıştı.

Proje kapsamında, yaklaşık 115 km uzunluğunda otoyol ve bağlantı yolları, viyadükler, otoyol köprüleri ve tüneller ile 3. Boğaz Köprüsü yer alıyor.