Kuzu Grup kazandıranlar listesinde 1 numara oldu

Kuzu Grup, Forbes Türkiye’nin ‘İstanbul’un Getiri Potansiyeli En Yüksek 50 Konut Projesi’ araştırmasında 1. seçildi

Kuzu Grup kazandıranlar listesinde 1 numara oldu

Kuzu Grup, Forbes Türkiye’nin ‘İstanbul’un Getiri Potansiyeli En Yüksek 50 Konut Projesi’ araştırmasında 1. seçildi. Şirket listeye İran, Cezayir ve Ataköy’deki Sea Pearl projeleri ile girdi. Kuzu Grup’un hedefi ise 10 yıl içerisinde küresel çapta iş yapan en büyük inşaat şirketleri sıralamasında ilk 20 arasına girmek.  

Bu bağlamda Ortadoğu’da yeni proje fırsatlarını değerlendirdiklerini söyleyen Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Yurt dışında üstlendiğimiz projelerle ülkemize döviz kazandırmaya devam ederken, yurtiçindeki projelerimizle de özellikle istihdama önemli katkı sağlıyoruz” açıklamasını yaptı.

Dubai’de yatırımcılarla buluşacak

Son yıllarda, Türk inşaat şirketlerinin, yabancı alıcılarla buluşmak için yurtdışı tanıtıma önem verdiğini hatırlatan Özen Kuzu, “Yabancılar Türkiye’den yoğun şekilde konut başta olmak üzere gayrimenkul alıyor. Ayrıca son dönemde kurumsal yabancı sermayenin de Türk inşaat şirketlerinin projeleriyle ‘yatırım ortaklığı’ çerçevesinde çok ilgilendiğini görüyoruz. Biz, Kuzu Grup olarak, MIPIM Cannes’da olduğu gibi Cityscape Dubai’de de hem gayrimenkul satın almak isteyen yabancılarla hem de Türkiye’de proje geliştirmek isteyen kurumsal yabancı yatırımcılarla önemli görüşmeler yapacağız” diye konuştu.