Kuzu Grup’tan global hedef

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da SeaPearl Ataköy, Ankara’da KuzuKuzu Effect ve Kumru projelerine start veren Kuzu Grup, bir yandan global hedefler doğrultusunda hızla ilerliyor.

Kuzu Grup’tan global hedef

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da SeaPearl Ataköy, Ankara’da KuzuKuzu Effect ve Kumru projelerine strat vern Kuzu Grup, bir yandan global hedefler doğrultusunda hızla ilerliyor. İran ve Cezayir’de de konut üreten Kuzu Grup’un global hedefi, 10 yıl içinde dünyanın en çok iş yapan şirketleri sıralamasında ilk 20’de yerini almak.

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, 2015 yılını hedefleri doğrultusunda gerede biraktıklarını ifade ederek, “İstanbul’un denize sıfır tek premium projesi SeaPearl Ataköy’ün satış ve inşaat çalışmalarına devam ediyoruz. Ankara’da Kuzu Effect ve Kumru Ankara projelerini satışa çıkardık” dedi. Yurtdışında da İran ve Cezayir’deki projelerinin hızla ilerlediği bilgisini veren Özen Kuzu, İran Parand'da inşaatını tamamladıklarını 20 bin konutun sahibini bulduğunu, Pardis projesinde ise 37 bin konutun inşaatına devam ettiklerini açıkları. Cezayir’de de 11 bin 700 konutun inşaatlarının hızla yükseldiğine dikkat çeken Özen Kuzu, “Grup olarak önümüzdeki 10 yıl içinde dünya genelinde iş yapan en büyük inşaat şirketleri sıralamasında ilk 20 arasına girmeyi hedefliyoruz.’dedi.

3 kıtada inşaat yapacak

Global hedeflere ulaşmak için Avrupa, Asya ve Afrika olmak üzere 3 kıtada faaliyetlerimize devam edeceğiz. 2006’da Ankara’da Kuzu Effect ve Kumru Ankara; İstanbul’da ise SeaPearl Ataköy projelerimizin inşaat ve satış çalışmalarına hız vereceğiz. Ortadoğu bölgesinde yeni proje fırsatlarını değerlendireceğiz. Yurt dışında üstlendiğimiz projelerle ülkemize döviz kazandırmayı, yurt içindeki projelerimizle de istihdama katkı sağlamayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

SeaPearl’e yabancı ilgisi

Forbes Türkiye’nin “İstanbul’un Getiri Potansiyeli En Yüksek 50 Konut Projesi” araştırmasında 1’inci seçilen SeaPearl Ataköy projesinin Fransa Cannes ve Dubai lansmanlarından sonra Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de de görücüye çıktığını hatırlatan Özen Kuzu, projnin yabancı satın alma oranının yüksek seviyede olduğunu, Özellikle körfez bölgesinden ve Azeri yatırımcılardan talep aldıklarını kaydetti.

2.7 milyarlık liralık proje

Sea Pearl Ataköy’ün yaklaşık 2 milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle 2 etapta hayata geçirildiğini anlatan Özen Kuzu, 217 bin metrekare inşaat alanına, 6 bin 185 metrekare gölet alanına, 33 bin metrekare de yeşil alan ve yürüyüş yollarına sahip olan 1. Etap projede metrekare birim fiyatları ortalama 7 bin 200 dolardan başladığını kaydetti.

Temmuz 2017’de teslim edilmesi planlanan projenin ilk etabında, 20 katlı 4 blokta 631 üniteden yer alıyor. 1+1 ile 4.5+1Ee kadar farklı tipteki konutların metrekareleri ise 88 ila 398 metrekare arasında değişiyor.