KUZU’DAN ANKARA’YA 1 MİLYARLIK ÇIKARMA

Kuzu Grup, Ankara’da iki karma proje için kolları sıvadı. 1 milyar liralık yatırım değerine sahip projeler, 2017 yılında teslim edilecek

KUZU’DAN ANKARA’YA 1 MİLYARLIK ÇIKARMA

Kuzu Grup, Ankara projeleri için start verdi. Kuzu Effect ve Kumru Ankara adını taşıyan projeler, kentin Oran ve Yıldız bölgelerinde hayata geçiriliyor. Bunlardan Kuzu Effect 750 milyon, Kumru Ankara ise 250 milyon liralık yatırım değerine sahip.  

Kuzu Grup’un Ankara projeleri Maliye lojmanları olarak bilinen alanda inşa ediliyor. Maliye Bakanlığı lojmanlarının bulunduğu arsa için, TOKİ’nin ihalesini Kuzu Grup kazanmıştı. Projeler tamamlandığında Emlak Konut’un alacağı payında yüksek olacağı söylendi.  

Projeleri Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Güven Kuzu anlattı. Kuzu Effect’i TOKİ ile arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle hayata geçirdiklerini söyleyen Güven Kuzu, “Bu proje ile Çankaya Oran’ın en değerli noktasını yeniden yorumluyoruz. Projemiz, Ankara’nın en önemli akslarından Turan Güneş Bulvarı üzerinde” diyerek her iki projenin yaklaşık 1 milyar liralık yatırım değerine sahip olduğunu belirtti.

KUZU EFFECT

Rezidans, ofis- stüdyo, loft ve açık çarşıdan oluşan Kuzu Effect’te, 203 konut ve 44 ofis bulunuyor. Projenin rezidans kısmında 1+1’den 5+1’e kadar daireler, loft bölümünde 4+1 ve 5+1 daireler, stüdyo bölümünde 1+1, 2+1 daire ve home ofisler yer alıyor. Fiyatlar ise 750 bin liradan başlıyor.

Kuzu Effect, 2017 Eylül ayında teslim edilecek. Proje, ünlü mimar Emre Arolat’ın Ankara’daki ilk projesi olma özelliğine sahip. Ankara’da doğup, büyüdüğünü ve dünyanın birçok yerinde projeye imza attığını söyleyen ünlü mimar Kuzu Effect’i, “Çok katmanlı bir süreç ve uzun soluklu bir tasarım dönemi neticesinde damıtılmış bir özgün çözüm olarak ortaya çıktı” diyerek anlattı.

KUMRU ANKARA

Şirketin Kumru Ankara’sında ise rezidans hizmeti veriliyor. Projede 1+1'den 5+1'e kadar seçenek var. 164 konut ve 1 açık çarşının yer aldığı Kumru Ankara’nın Eylül 2017'de sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.