Larus Palas’ta görkemli tanıtım

Hakan Kıran’ın Göktürk Kemerburgaz’da hayata geçirdiği Larus Palas Projesi, ışık ve müzik eşliğinde görkemli bir sokak partisi ile tanıtıldı

Larus Palas’ta görkemli tanıtım

24 Ekim 2013 / emlakwebtv
Gelenekten Geleceğe Cesur Adımlar felsefesiyle özgün ve çağdaş projelere 1989 yılından bu yana imza atan Hakan Kıran’ın Göktürk Kemerburgaz’da hayata geçirdiği Larus Palas Projesi, ışık ve müzik eşliğinde görkemli bir sokak partisi ile tanıtıldı. İş, medya, sanat ve cemiyet hayatınının önde gelen isimlerinin bir araya geldiği tanıtımda, Larus Palas, Larus Loft ve Larus Sokak hayatından canlı yaşam kesitleri sunuldu.

Kıran: “30 yıllık deneyimimi salt insan ve tasarım amaçlı bir esere dönüştürme fırsatı bulduğum için şanslı ve heyecanlıyım”
Mimar Hakan Kıran, “Yaratıcılık ideali ile yaşayan insanların kolay fırsat bulamadığı bir dünyada kendi hayallerimi ve 30 yıllık deneyimimi salt insan ve tasarım amaçlı bir esere dönüştürme fırsatı bulduğum için şanslı ve heyecanlıyım. İnsanların bu esere yalnızca sahip olma değil, aynı zamanda bu esere ait de olma ve gelecek nesillere devretmek amaçlı olmaları en büyük arzum” diye konuştu.

Larus Palas ile palas kültürü 21. Yüzyıl ve geleceğe taşındı
İnsana değer veren, sanatla iç içe ve kültürel değerlerin ayrıntıda gizlendiği Larus Palas Projesi’nin hem mimarı hem de yatırımcısı olan Mimar Hakan Kıran, Larus Palas ile palas kültürünü 21. Yüzyıl ve geleceğe taşıdıklarını belirtti. Toplam 18 dükkan, özel tasarımlı 60 daire ve 22 küpten oluşan projenin yarınlara kalacak çok özel bir yatırım olduğunun altını çizen Hakan Kıran, Larus Palas’ın karşısında Larus Loft Projesi’ni de çok yakın bir zamanda hayata geçireceklerini açıkladı. Hakan Kıran, “Bir yanınızda o doyumsuz palas kültürünü günümüzde yaşatan Larus Palas, bir yanınızda modern hayatın son derece şık bir sembolü haline gelecek Larus Loft olacak. Bu iki eserin arasındaki Larus Sokak ise kalitenin buluşma noktası haline gelecek” dedi.

21. Yüzyılın tüm teknolojisinin kullanıldığı Larus Palas’ta son teknoloji izolasyon sisteminin uygulandığına da dikkat çeken Hakan Kıran, “Tamamen rutubetten arındırılan projenin en önemli noktalarından biri projede ses ve ısı yalıtımı sağlayan yüzde 100 doğal malzeme olan perlitin yanında taş, ahşap, alimünyum kullanıldı. Yapıda sağlığa zararlı olduğu düşünülen malzemeler kullanılmamıştır. ” dedi.

Larus Palas’ta butik mimariye sahip olan her bir dairenin tavan yüksekliğinin 3.5 metre, kapı yüksekliğinin ise 2.5 metre olduğunu dile getiren Yüksek Mimar Hakan Kıran, projede özenli bir peyzaj ile çevrelenmiş bir avlu hayatının da yer aldığını kaydetti. Kıran, “Geleneksel kültürümüzde ve batı kültüründe yer alan avlulu yaşam dizayn edildi. 1200 m2 alan kullanılarak oluşturulan avlu dış dünyadan arıtılmış, süs havuzu, heykeli, muhteşem bir peyzajı olan, insanların hem sosyalleşmeleri hem de dinlenmeleri için ideal bir ortamdır. Tüm dairelerin avluya bakan balkonları vardır” dedi. Projede; sosyal tesisler, puro odası, çocuk oyun odası ve çok amaçlı salon gibi bölümlerin bulunduğunu belirten Kıran, ayrıca alışveriş meraklıları için alt katlarda mağaza ve cafe-restoranların da yer aldığını söyledi.

Her daire müstakil yapısıyla gürültüden uzak
Larus Palas Projesi’nde mahremiyete büyük önem verdiklerini belirten Kıran, “Larus Palas’ta 11 asansör var. Kat holleri ile ilişkileri yok, her daire müstakil gibi. Birlikte yaşam içerisinde müstakil bir yaşam var. Larus Palas’ta dairelere çıkan asansör ve merdivenler, binanın dışında tasarlanarak birçok sitede problem yaratan asansör ve merdiven sesini de tamamen engelliyor. Ses izolasyonu sayesinde her daire kendi müstakil yapısıyla gürültüden uzak kalıyor. Gerek salon bölümlerinin açıldığı cadde cephesi, gerekse yatak odalarının baktığı avlu yönünde hiçbir komşu pencereyle göz göze gelinmiyor” diye konuştu.

21 metre uzunluğunda yüzme havuzu
Larus Palas’ta yüzme havuzunun bulunduğunu ifade eden Yüksek Mimar Hakan Kıran, yüzme havuzunun binanın en üst katında yer aldığını ve hiçbir binadan görülemeyeceği gibi bu alandan tüm kuzeyin doğasının özgürce görüldüğünü kaydetti.

Yaratıcı yaşam alanları, özel küp daireler
Larus Palas’da daha yaratıcı bir yaşam için bütün ayrıntıların düşünüldüğünü de kaydeden Hakan Kıran, Larus Palas’da ister stüdyo, ister kütüphane, ister atölye olarak zevke özgü kullanılabilen 5 metreküplük özel küp dairelerin bulunduğunu vurguladı.

Daire fiyatlarının metrekaresi 3 bin 200 dolar ile 4 bin 200 dolar arasında değiştiğini söyleyen Hakan Kıran, dairelerin büyüklükleri hakkında da bilgi verdi. Kıran, 1+1 dairelerin 120 metrekare ile 145 metrekare arasında, 2+1 dairelerin 178 metrekare, 3+1 dairelerin 208 metrekare ile 263 metrekare, 5+1 dairelerin 291 metrekare, dubleks dairelerin 215 metrekare ile 344 metrekare arasında değiştiğini söyledi. Kıran, küplerin ise 60 metrekare ile 78 metrekare arasında olduğunu sözlerine ekledi.

Proje Bilgisi: Larus Palas