Lazzoni kokusuyla da fark yaratıyor

Lazzoni Mobilya, dünya genelindeki tüm mağazalarında kullandığı özgün kokusu ile müşterilerin mutluluğunu, çalışanların performansını artırıyor

Lazzoni kokusuyla da fark yaratıyor

13 Haziran 2013 / emlakwebtv
Evrensel markalar bir yandan ürünlerini geliştirirken, diğer yandan müşteri memnuniyetini artıracak, kendilerini ürünlerine bağlayacak metotlar da geliştirmeye çalışıyorlar. Bunlardan biri de mağazalardaki koku. Evrensel markalar, kendilerine özgü geliştirdikleri koku ile bütünleşiyor, bunu farklılaşmak kadar ziyaretçi sayısını artırmak için de kullanıyorlar.
Türkiye’nin dünya markalarından Lazzoni de geliştirdiği özel kokusu sayesinde New York’taki mağazasında da, Ankara’daki İstanbul’daki mağazasının havasını teneffüs ettiriyor.

Kababulut: “kullanmaya başladığımız kokunun ürünle müşteri arasında hedeflediğimiz duygusal bağı kurmayı başardık”
Lazzoni Mobilya ABD Direktörü Efe Kababulut, uzun süren araştırmalar sonucu mağazalarında kullanmaya başladıkları kokunun ürünle müşteri arasında hedefledikleri duygusal bağı kurmayı başardığını kaydetti.

Kababulut: “Lazzoni ruhu, kokusuyla da birleşince müşterilerimiz ürünle daha fazla vakit geçirmeye başladı”
Üretim ve satış süreçlerinde kaliteye verdikleri önem kadar müşteri memnuniyetine ve mutluluğuna da önem verdiklerinin altını çizen Kababulut, şunları söyledi: “Onlara tasarım harikası ürünler sunarken, keyifle alışveriş yapacakları ortamlar da sağlıyoruz. Koku en önemli duyularımızdan biri. Bu nedenle ürünlerimizi sergilediğimiz, müşterileri kabul ettiğimiz, çalıştığımız ortamlarda performansı, yaratıcılığı ve üretkenliği arttıracak, stresten uzaklaştırıp, rahat, sakin bir ortam sağlayacak koku geliştirdik. Lazzoni ruhu, kokusuyla da birleşince müşterilerimiz ürünle daha fazla vakit geçirmeye başladı.”

Kababulut: “mobilya sadece bir eşya olarak değil, yaşamı renklendiren ve farklı duygular katan objelerdir”
Kababulut, el işçiliği ile üretilen ürünlerinde el emeği ve göz nurunun önemli bir yer tuttuğunu belirterek, şöyle devam etti: “Özellikle New York mağazamızda gördüğümüz bir şey var, mobilya sadece bir eşya olarak değil, yaşamı renklendiren ve farklı duygular katan hatta yönlendiren objeler olarak görülüyor. Mesela enerji ve zindelik veren mobilyalar… Ya da rahatlık ve sıcaklık duygusu veren mobilyalar… Şimdi ülkemizde de aynı görüş yaygınlaştı, Lazzoni bunu kokusuyla da birleştirerek hem yaratıcı, yenilikçi tasarımlarla fark yaratıyor, hem de kullanım esnasında mutluluğu yansıtıyor.”