Levent Hisarüstü metrosu ne zaman açılacak, duraklar neler?

Levent Hisarüstü metrosunda gelinen son nokta ne? Hat ne zaman açılacak ve durakları nerelerde konumlanacak? Tüm bu soruların yanıtları için tıklayın.

Levent Hisarüstü metrosu ne zaman açılacak, duraklar neler?

Levent Hisarüstü metrosunda mutlu sona yaklaşıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamaya göre, söz konusu metro hattının test sürüşleri Kasım ayında başlayacak. Peki Levent Hisarüstü metrosu ne zaman açılacak? Projenin test sürüşlerinin akabinde yani 2015 yılı içerisinde hizmete alınması hedefleniyor.

3.5 kilometre uzunluğundaki Levent Hisarüstü metro hattı, yaklaşık 10 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip. Nispetiye Caddesi'ndeki trafik yükünü azaltması hedeflenen metro projesinin ilk istasyonu Akmerkez Meydan'da olan Uygulama Oteli'nin bulunduğu bölge olacak. Projenin 2. ve 3. istasyonları ise sırasıyla; Tepecik Yolu ile ayrılan nokta ve Etiler Çanakkale Seramik Sitesi ile Profesörler Sitesi'nin ortasında yer alacak. Levent Hisarüstü metro hattı son istasyonu da Boğaziçi Üniversitesi'nin girişinde konumlanacak.

Levent Hisarüstü metrosu durakları ise şöyle olacak;

*Levent,

*Uygulama Oteli,

*Etiler

*Hisarüstü.

Rakamlarla Levent Hisarüstü metrosu

Yolcu/saat kapasitesi: 8100

Hat uzunluğu: 3 bin 300 metre

İstasyon sayısı: 4

Yolculuk süresi: 6 dakika

Tren sayısı: 3

Sefer aralığı: 4 dakika

Tünel derinliği: -25 metre