Levent Kırca'nın evi!

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi'nde saat 02.00 sularında hayatını kaybeden Levent Kırca bir süredir karaciğer kanseri tedavisi görüyordu

Levent Kırca'nın evi!

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi'nde saat 02.00 sularında hayatını kaybeden Levent Kırca bir süredir karaciğer kanseri tedavisi görüyordu. Levent Kırca evinden ayrılarak hastaneye yatırılmıştı. 

Levent Kırca'nın oğlu Umut Kırca, babasının durumunun son 10  gündür kötü olduğunu söyledi. 1948 yılında Samsun'da doğan Levent Kırca, "Olacak O Kadar" programı ile beraber uzun yıllar TV ekranlarında yerini aldı. 1964 yılında Ankara  Devlet Tiyatrosu'nda sahne almaya başlayan Levent Kırca daha sonra Oya Başar ile evlendi. Levent Kırca evini Oya Başar ile boşandıktan sonra ayırdı.

1998 yılında Kültür Bakanlığınca verilen Devlet Sanatçısı unvanını aldı. Saint Petersburg Bal Mumu Heykelleri Müzesi'nde heykeli olan Levent Kırca, bu sabah itibariyle sevenlerini üzdü. 2015 yılında karaciğer kanserine yakalanan Levent Kırca, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi'nde saat 02.00 sularında hayatını kaybetti. Eski eşi Oya Başar, Levent Kırca'nın ölümüyle ilgili olarak "Buradayız onun için hep dua edeceğiz. Huzur içinde yatmasını iyi olmasını istiyoruz. Biz onu çok sevdik. Allah huzur içinde yatırsın inşallah" dedi. Levent Kırca'nın oğlu Umut Kırca ise şu açıklamalarda bulundu:

Durumu 10 gündür kötüydü. Hepimiz buradaydık, yanındaydık. Çok  üzgünüz, hepimizin başı sağ olsun. Büyük bir sanatçıydı. Türkiye'de 50 yıldır  büyük işler yapmıştı.

 

Levent Kırca'nın evi!

 

 

Levent Kırca'nın evi!

 

 

Levent Kırca'nın evi!

 

 

Levent Kırca'nın evi!