Likör Fabrikası projesi 31 Ekim’de satışta

Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi Genel Müdürü Polat Gülman Mecidiyeköy projesinin 31 Ekim’de satışa çıkacağını söyledi

5 Ekim 2012 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş / Dubai
www. emlakwebtv.com dan canlı olarak yayınlanan Dubai Cityscape Global 2012 Fuar’ında, gayrimenkul sektörüne yön veren bir çok isim www.emlakwebtv.com canlı yayının da emlakwebtv Genel Yayın Koordinatörü Bülent Yoldaş’ın konuğu oldu. Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi Genel Müdürü Polat Gülman, Mecidiyeköy Likör Fabrikası arazisine yapacakları karma projenin 31 Ekim’de lansmanını yapacaklarını açıkladı. İşte Polat Gülman’ın röportajı.

Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi Genel Müdürü Polat Gülman, Dubai Cityscape Fuarı’na yabancı ilgisinin oldukça fazla olduğunu, Özellikle Dubai’li, Abu Dhabili, Kuveytli, Lübnan’lı ve Irak’lı yatırımcıların sayısı ve ilgisinin oldukça yüksek olduğunu söyledi. Fuara katılan yabancı ziyaretçilerin Türkiye ile ilgili çok fazla soru sorduklarına değinen Polat Gülman, “Türkiye’de ofis yatırımı yapmak isteyenler var. Konutta ise yatırım yapmaktan çok, Türkiye’ye geldiklerinde otelde kalmak yerine, kendilerinin kalabilecekleri konut aradıklarını ve ne tür hizmetler olduğunu soruyorlar. Bilindiği gibi mütekabiliyet Yasası’ndan dolayı çok büyük bir açılım oldu. Şu anda yabancı yatırımcılar Türkiye’den gayrimenkul alma konusunda kendilerini daha rahat hissediyorlar. Fakat yasa tam oturmadığı için, bazı açıklar var. Bunun oturmasını bekliyoruz. Projemizi ziyaret etmek için randevu olan yabancı yatırımcılar oldu” diye konuştu.

Eski Likör Fabrikası projesi lansmanı 31 Ekim’de
Mecidiyeköy Likör Fabrikası arazisi üzerine yapacakları proje hakkında da bilgiler veren Polat Gülman, “Mecidiyeköy Eski Likör Fabrikası arsası Emlak Konut GYO’nun arsası. Viatrans, yüzde 100 İsviçre sermayeli bir gayrimenkul geliştirme şirketi ve bu projede Meydanbey inşaat ile ortaklığımız var. Emlak konut GYO ile hasılat paylaşımı ile Eski Likör Fabrikası’nı yeniden geliştirmek üzere 3.5 yıl önce çalışmaya başladık. Burada geliştireceğimiz proje ofis, konut otelden oluşuyor. Ayrıca Likör fabrikasını yeniden hayata geçirerek bunu kültür ve sanat merkezi olarak yeniden canlandıracağız. Proje içinde 260 adet konut, 200 odalı otel ve 100 bağımsız bölümden oluşan ofisler yer alacak. Likör fabrikasının önünde de çınar ağaçlarından oluşan çok güzel 12 dönümlük bir bahçemiz olacak. Projemizin lansmanını 31 Ekim’de gerçekleştirerek, satışlara başlayacağız. Şimdi ön talepleri almaya başladık” dedi.