Limak yeni oteli için dünyayı tarıyor

Limak Holding, yeni oteli için dünyanın önde gelen şehirlerini mercek altına aldı. Favori şehirler New York, Moskova ve Nice...

Limak yeni oteli için dünyayı tarıyor

Limak Holding, yapacağı otel yatırımı için dünyanın önde gelen şehirlerinde çalışmalarını sürdürüyor. Limak Turizm Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu Global Connection daveti üzerine Türkiye'ye gelen Rus basın davetinde, dünyanın tüm şehirlerinin mercek altına alındığını söyledi.

Limak nereye otel yapacak?
Mega projelerdeki etkinliğiyle ismini duyuran Limak, yeni oteli için dünyanın önemli şehirlerini araştırmaya başladı. Rusya'ın önde gelen medya gruplarının Türkiye'ye yaptığı basın ziyaretinde açıklama yapan Limak yetkilileri, yeni otelin nerede yapılacağı hususundaki çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

İstanbul'a iki otel daha geliyor
Şu an itibarıyla Antalya'da 4, İstanbul, Ankara ve Yalova'da da birer adet olmak üzere toplamda 7 otel işletmekte olduklarını vurgulayan Kavaloğlu, üçüncü havalimanı bölgesine ve tarihi yarımada kesimine birer adet olmak üzere , İstanbul'a iki adet daha otel açma planları bulunduğunu söyledi. 

Ruslara büyük indirim
Müşteri portföyünün önemli bir kısmının Ruslar'dan oluştuğunu ve Rusya'da yaşanan ekonomik krizin bu müşteri grubunun alım gücünü bir hayli düşürdüğünü belirten Kavaloğlu: 

"Bu nedenle Rusya'dan gelen konuklarımız için yüzde 25 indirim imkanı sunuyoruz. Bunun yararını gördük; Antalya'ya gelen Rus turist sayısı 500 bin azaldı. Ama bizim otellerimize gelen Rus turist sayısı hemen hemen aynı kaldı..." dedi. 

2014'te 1 milyon 880 bin turist ağırladı
Limak Turizm Grubu'nun turizm sektörünün ilk 5'inde yer aldığını ve geçen yıl 1 milyon 880 bin turist ağırladıklarını belirten Kavaloğlu:

"Bu yıl ise beklentimiz 1 milyon 925 bin turist. Antalya'nın yatak kapasitesi toplam 600 bin. Türkiye'nin ise 1 milyon yatar. Bizim ise 6 bin yatak kapasitemiz var. 2023 yılına kadar hedefimiz, Türkiye'nin yatak kapasitesinin yüzde 1'ine ulaşmaktır..." dedi. 

 

Firma Bilgisi: Limak