Loda Mobilya China International Furniture Fair'e katılıyor

Loda Mobilya, dünyanın en büyük mobilya merkezlerinden biri olan Çin’de, dünyanın ikinci büyük mobilya fuarı China International Furniture Fair’de (Ciff) yerini alacak

Loda Mobilya China International Furniture Fair'e katılıyor

Bu yıl 38’incisi gerçekleşecek China International Furniture Fair, 7-10 Eylül tarihleri arasında Çin ekonomisinin kalbinin attığı Şangay kentinde düzenlenecek. Loda Mobilya, fuar boyunca misafirlerini 1. Hall ve 1B02 standında ağırlayacak.  

Çin’in dünyanın en büyük mobilya ihracatçısı olduğunu belirten Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, China International Furniture Fair’e katılmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Karaçak, mobilya sektörü için büyük önem taşıyan fuarda, başta franchising çalışmaları, yeni yatırım ve ihracat çalışmaları olmak üzere güçlü iş bağlantıları kurmayı hedeflediklerini belirtti.  

Loda Mobilya China International Furniture Fair'e katılıyor
Türk mobilya sektörünün dünyaya açılmasında önemli bir yeri olan fuarın, yerli ve yabancı sektör oyuncularını bir araya getiren büyük bir organizasyon olduğunu ifade eden Davut Karaçak, Çin’de ülkemizi temsil ediyor olmaktan gurur duyduklarını dile getirdi. 

Loda Mobilya China International Furniture Fair'e katılıyor
“Vizyoner bakış açısı olmadan dünyaya açılmak çok zor!

Geçtiğimiz yıl da Ciff’e katıldıklarını ve oldukça olumlu dönüşler aldıklarını belirten Davut Karaçak; “Türkiye mobilyada bir marka haline geldi. Bundan 10 yıl öncesine kadar 250-300 milyon dolarlık ihracat rakamlarının telaffuz edildiği sektör şimdi milyon dolarlık rakamlarla ifade edilecek düzeye geldi. Mobilya sektörü her geçen yıl büyümeye devam ediyor. Bu noktada vizyoner bakış açısına sahip markaların dünyaya açılmaları çok daha kolay oluyor. Bizim gibi tüm dünya ülkelerine ihracatta bulunmak için yeni pazar arayışında olan markalarla dünya pazarında söz sahibi olacak duruma gelmek hayal değil” dedi. 

Loda Mobilya China International Furniture Fair'e katılıyor
Türk mobilya sektörünün tasarım ve kalite konusundaki gücünü kanıtladık ve kanıtlamaya devam ediyoruz diye belirten Davut Karaçak,  “Ülkemizin ekonomideki lokomotiflerinden biri olan mobilya sektörünü, uluslararası platformlarda temsil ederek ihracat hedeflerimize daha kolay ulaşabileceğimiz kanısındayım. Mobilya sektörü olarak, ülke ekonomisinin kalkınması ve markalaşma noktasında da ana oyuncu rolünü üstlenecek yeterliliğe sahibiz” diye ifade etti.

Loda Mobilya China International Furniture Fair'e katılıyor
“Yeni koleksiyonlarımızı sergileyeceğiz”

China International Furniture Fair’de, franchise ve yatırım noktasında beklentilerinin bu sene de gerçekleşeceğini umduklarının altını çizen Davut Karaçak; “Loda olarak; Ciff’te yeni koleksiyonlarımızı da görücüye çıkartacağız. Bugün mobilya denildiğinde bizler sadece mobilya üretmiyor aynı zamanda yaşam biçimi de üretiyoruz. Dünyadaki akımları takip eden fakat kendi kültürüne bağlı olarak tasarlayan bizler gelecekte de aynı prensipler üzerine çalışmalarımızı yapmaya devam ediyor olacağız. 2017 yılının mobilya trendlerini belirleyecek yepyeni modellerimizle fuar süresince hem yerli hem de yabancı ziyaretçileri Loda standında ağırlayacağız”  diyerek sözlerini noktaladı. 

Firma Bilgisi: Loda Mobilya