Loft konseptini Dragos'a taşıdı

Kurtköy’de iki proje hayata geçiren Erguvan İnşaat-Demirbaş Yapı Ortaklığı, şimdi de Dragos’ta proje geliştiriyor. Ortaklığın Loft Dragos projesinde satışlar başladı

Loft konseptini Dragos'a taşıdı

23 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

Daha önce Kurtköy bölgesinde WBahçe ve WRoof adlı konut projelerini hayata geçiren Erguvan İnşaat Demirbaş Yapı Ortaklığı, üçüncü proje için kolları sıvadı. Ortaklık bu kez Dragos bölgesini seçti.  Erguvan İnşaat Demirbaş Yapı Ortaklığı’nın üçüncü projesi Loft Dragos, görücüye çıktı. 25 milyon TL yatırımla Dragos’ta hayata geçirilecek projenin inşaatına Mayıs ayının ortalarında başlanacak. 2016 yılının mayıs ayında sahiplerine teslim edilmesi planlanan Loft Dragos projesi, 100 konut ve alanları 350 metrekare olan 1 ticari birimden meydana geliyor.

4 bin 500 metrekare arsa alanı üzerinde 15 bin metrekare inşaat alanına sahip proje; alanları 74 metrekare olan değişik tiplerde 1+1’ler, alanları 109 ile 123 metrekare arasında değişen 2+1’ler ve alanları 150 metrekare olan 3+1 konut tiplerinden oluşuyor. Projedeki konutlarda alanları 13 ila 18 metrekare arasında değişen geniş balkonlar yer alıyor. 55 metre boyunda 18 katlı tek bloktan meydana gelen projede, konutların tavan yüksekliği 3 metre olarak tasarlanıyor.

Metrekaresi 4 bin 500 TL

Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş, Dragos bölgesinin gün geçtikçe istikrarlı bir gelişme gösterdiğine değinerek, “İstanbul’un yeni gözde yerleri arasında gösterilen bölge, gelişme potansiyeli sebebiyle büyük bir yatırımcı kitlesi çekiyor” dedi.

Loft Dragos’un yükseleceği bölgenin 500 dönümlük bir sanayi arazisinin dönüşmeye başladığı alan olduğunu söyleyen Erguvan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Maraşlı ise, projede şu an için metrekare ortalama satış fiyatının 4 bin 500 TL olduğunu belirterek, “Bu rakam lansman özel olduğu için kısa bir zaman sonra değişecektir” diye konuştu.