Londra’nın The Tower’ı Türkiye'de

St. George PLC tarafından Londra’da hayata geçirilen The Tower projesi Turkey Sotheby's International Realty aracılığıyla Türk yatırımcılarla buluştu

8 Haziran 2012

St. George PLC tarafından Londra’da hayata geçirilen The Tower projesi Turkey Sotheby's International Realty aracılığıyla Türk yatırımcılarla buluştu. Thames Nehri kenarında bulunan kule, 50 kattan oluşuyor ve 180 metre yüksekliğinde. Çevre dostu teknolojilerin öncelik verildiği projede ısıtma ve soğutma sistemleri çatıda bulunan rüzgar türbiniyle sağlanacak. Ayrıca kullanılan cam sistemi ile, karbondioksit emisyonunu yüzde 30 ila 60 arası azaltılacak. Fiyatların 940 bin pounddan başlayacağı proje hakkında Turkey Sotheby’s International Realty Genel Müdürü Arman Özver, “Türkiye’deki tanıtımını ve satışını üstlendiğimiz The Tower projesi, Londra’nın South Bank bölgesinde yer alıyor. 50 katlı kule özellikle Thames Nehri manzarası ile dikkat çekiyor. Satışlarına başlanan dairelerin özellikle Türk yatırımcılar tarafından büyük ilgi göreceğini düşünmekteyiz" şeklinde konuştu.
Avrupa’da devam etmekte olan ekonomik krize rağmen, Londra’nın merkezinde lüks konut pazarının büyüme hızını kesmediğine dikkat çeken Londra Sotheby's International Realty Pazarlama Direktörü Russel Taylor, THE TOWER'ın Türk yatırımcılar tarafından yoğun ilgi göreceğine inandıklarını belirtti. Türk yatırımcıların yurtdışındaki fırsatları iyi gözlemleyip, değerlendirdiğinin altını çizen Taylor, Türkiye'nin sağlam finansal sistemi, canlı iç talep ve hızlı büyüme avantajı ile diğer gelişen ülkeler nezdinde farklı bir konuma sahip olduğunu dile getirdi. Russel Taylor konuşmasında son olarak, Londra’nın en seçkin bölgesinde bulunan THE TOWER’ın, Turkey Sotheby’s International Realty  tarafından en iyi şekilde temsil edileceğine inandıklarını belirtti.
Londra’nın artan genç nüfusunun emlak piyasasına olumlu etkisi olduğunu belirten Turkey Sotheby’s International Realty Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Hitay, lüks yaşamın artış gösterdiği başkentte yer alan “THE TOWER”'ın, Türkiye'de büyük beğeni toplayacağına inandıklarını dile getirdi. Dünya’nın en iyi 4. ekonomisine sahip İngiltere’nin başkenti Londra’da yatırım için bulunmaz bir fırsat sunduklarını belirten Hitay, St. George PLC ile yaptıkları iş birliğinden memnun olduklarını söyledi.
St. George PLC Genel Müdürü Mark Griffiths ise  “Londra'nın her anlamda en prestijli projesi olan The Tower'ı Turkey Sotheby's International Realty aracığılıyla Türk yatırımcılarıyla buluşturmaktan ötürü çok mutluyuz.  St. George olarak Türkiye'deki gayrimenkul sektörünü ve yatırımcı potansiyelini yakından takip ediyoruz. Son yıllarda Türk yatırımcıların yalnız yurt içinde kalmayıp yurt dışına da yatırımlar yaptığını gözlemliyoruz. Konutta konfor, kalite ve rahatlığa önem veren Türk yatırımcısının bu anlamda aradığı her şeyi bulabileceği Londra’nın en seçkin bölgesinde bulunan The Tower'a yoğun ilgi göstereceğine inanıyoruz" diye konuştu.