Lütfen rahatsız etmeyin

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin ikinci sergisi, 7 Şubat’ta İstanbul Modern’de açılıyor

Lütfen rahatsız etmeyin

7 Ocak 2013 / emlakwebtv
Küratörlüğünü mimar Ertuğ Uçar’ın yaptığı ve 7 Nisan’a kadar açık kalacak sergi, 'VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar: LÜTFEN RAHATSIZ ETMEYİN' adını taşıyor. Serginin ismi, otellerde oda temizliğini erteleme talebini ileten cümleden hareketle, kişinin tatil mekanında da peşini bırakmayan rutin zincirinden kurtulma arzusunu temsil ediyor.

Başlama Tarihi:     7 Şubat 2013
Bitiş Tarihi:     7 Nisan 2013
Yer:     İstanbul Modern
Şehir:     İstanbul
Düzenleyen:     VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD) işbirliğinde

Küratörün, “Koca yılın yüklendiği 15 gün, 350 günü silme gücünde 2 hafta” diye tanımladığı tatil kavramına odaklanan sergi; 6 genç sanatçının yaklaşımıyla, bireylerin tatil mekanı algısını ortaya koyuyor.
Tatil fikrinin izlerini evden, hatta şekillendiği zihinden başlayarak süren sergide; Metehan Özcan, Kerem Ozan Bayraktar, Erdem Ergaz, Nermin Er, Burak Arıkan ve Meriç Kara’nın yapıtları izlenebilecek. Sergi alanında bulunan ve her sanatçı için özel olarak kurgulanan odalar, 'galeri içinde galeri' gibi çalışıyor. Tatil hayallerinin kurulduğu bu mevsimde, her oda izleyicilere farklı bir deneyim sunuyor.
 
VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi kapsamında, 2000 yılından bu yana üretilmiş turizm ve rekreasyon yapılarından oluşan bir seçkiye yer veren kitap , sergiyle eşzamanlı olarak yayımlanıyor. Kitaptaki yapılar; tatil, eğlence ve dinlenme alışkanlıklarımızın nasıl değiştiğiyle ilgili önemli ipuçları veriyor.