M1 Adana AVM'ye 20 milyon Euro'luk yatırım

Metro Properties ve Fiba Group ortak yatırımı M1 Adana AVM 20 milyon Euro'luk büyüme ve yenilenme yatırımı ile 90 bin metrekare kiralanabilir alanda 170 mağaza sayısına ulaşacak

Metro Properties ve Fiba Group ortak yatırımı M1 Adana AVM 20 milyon Euro'luk büyüme ve yenilenme yatırımı ile 90 bin metrekare kiralanabilir alanda 170 mağaza sayısına ulaşacak. 16 yıldır Adanalıların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap veren M1 Adana Alışveriş Merkezi, yeni nesil AVM anlayışı ile ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. 

2000 yılından bu yana hizmet veren M1 Adana Alışveriş Merkezi, bölgenin en başarılı Alışveriş Merkezi olmayı başardı. 2009 yılında gerçekleştirdiği ilk büyüme ve sonrasında, müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını her zaman göz önünde bulunduran bir alışveriş merkezi olarak, bölgenin çekim merkezi haline geldi. 

170 mağaza ile 2017 yılının ilk yarısında hizmet vermeye başlayacak

Metro Properties ve Fiba Group, M1 Adana AVM'de 2017 Nisan ayında ziyaretçilerine modern yaşama uygun ''yeni alanlar'' sunmak için hazırlanıyor. Gelişen Adana'ya daha geniş bir çerçevede hizmet vermek amacına yönelik bir dönüşüm hedefi ile çıkılan yolda M1 Adana yaşam merkezi olmaya devam edecek. M1 Adana Alışveriş Merkezi'nin büyüme ve yenilenmesi için, güçlü markalar ile, 90 bin metrekare kiralanabilir alanda 105 olan mağaza sayısı 170'e çıkarılacak. Alışveriş Merkezinin yeni alanları ise 2017 yılının ilk yarısında hizmet vermeye başlayacak. 

Yeni nesil alışveriş merkezi 

Yeni bir mimari konsepte öncülük edecek olan M1 Adana AVM'de, ziyaretçiler için açık alanda vakit geçirebilecekleri su ve çocuk oyun alanları, teraslı cafe ve restoranlar ve modern alışveriş sokağı yer alacak. Yeni yapı ile M1 Adana ziyaretçileri hem kapalı hem de açık alışveriş merkezi konseptini bir arada yaşayacak. Modern yaşama uygun olarak tasarlanan M1 Adana, açık alanlarında nefes aldıran, kapalı alanlarında ise gün ışığından fazlasıyla yararlanılan yeni nesil bir alışveriş merkezi olarak öne çıkıyor. 

 

M1 Adana AVM'ye 20 milyon Euro'luk yatırım

 

Ziyaretçilere dolu dolu bir alışveriş günü

Yeni eklenen 13 bin metrekarelik mağaza alanı ve 20 bin metrekarelik açık sosyal alandan oluşan bir yapının mevcut komplekse entegre edildiği M1 Adana Alışveriş Merkezi, sergiler, canlı performanslar, spor, kültür ve sanat etkinlikleri kısaca birbirinden farklı aktivitelerin adresi olmaya devam edecek. Ziyaretçiler bir alışveriş gününü dinlenerek, sinemaya giderek, sosyal aktivitelere katılarak ve lezzet meydanında yemek yiyerek geçirecek. 

Mimarisinde İspanyol imzası 

Mimarisini İspanyol L35 firmasının üstlendiği M1 Adana'nın en çarpıcı özelliği tek katta yer alan alışveriş ve yaşam şehri. M1 Adana'nın mimarisini gerçekleştiren yaratıcı ekip ünlü mimar Jos Galan'ın kurduğu Avrupa'nın en iyi mimarlık ofislerinden biridir. 

Dünya markalarına ev sahipliği yapmaya devam edecek

M1 Adana mağazaları karmasına ilk olarak eklenen markalar arasında Chillbox, Anta Freddy, Matmazel, Suwen, Marka Park, The Coffee Shop Company, Naramaxx, IKEA, Kemal Tanca, Armağan ve Pamidor yer alıyor. 2016 yılı sona ermeden ise İKEA Sipariş ve Teslim Noktası açılacak. 

Firma Bilgisi: Fiba Group
Proje Bilgisi: M1 Adana AVM