Mahal projelerinin yüzde 40’ı satıldı

Denge Yapı’nın Sancaktepe’de inşa ettiği Mahal Sancaktepe ve Mahal Sancaktepe Ada projelerinde satışlar yüzde 40’a ulaştı

Mahal projelerinin yüzde 40’ı satıldı


Sancaktepe’nin en mantıklı projesi sloganıyla hayata geçen Mahal Sancaktepe her biri dokuz katlı altı blokta toplam 306 daireden oluşuyor. 15 bin 640 metrekare arazi üzerinde yapılan Mahal Sancaktepe’de bir tip 1+1, üç tip 2+1 ve tek tip 3+1 olmak üzere toplam beş farklı tipte daire yer alıyor. Mahal Sancaktepe’de 74 metrekare ile 111 metrekare arasında değişen 2+1 dairelerin fiyatı 141 bin 250 liradan ve 127 metrekare olan 3+1 dairelerin fiyatı ise 220 bin 250 liradan başlıyor.
Mahal Sancaktepe’nin hemen yanı başında hayata geçirilen Mahal Sancaktepe Ada projesi ise 10 bin 454 metrekare arazi üzerinde inşa ediliyor. Oniki katlı 3 bloktan ve toplam 144 daireden oluşan projede üç tip 2+1 ve tek tip 3+1 olmak üzere toplam dört farklı tipte daire bulunuyor. Projede yer alan 78 metrekare ile 107 metrekare arasında değişen 2+1 daireler 154 bin 500 liradan ve 124 metrekare 3+1 daireler 232 bin 500 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.
Sancaktepe’nin geleceğine inandıkları için bölgedeki yatırımlarına hız verdiklerini söyleyen Denge Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram, “Metronun yanı sıra önümüzdeki yıllarda 4 bin yataklı Şehir Hastanesi ve 400 yataklı Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin devreye girmesiyle birlikte Sancaktepe’nin önemi daha da artacak. Bu yüzden Temmuz ayında Sancaktepe’nin en merkezi noktasında Mahal Sancaktepe’yi, Ağustos ayında da hemen yanında Mahal Sancaktepe Ada’yı satışa sunduk. Her iki projenin de şu ana kadar yüzde 40’ını sattık” diye konuşuyor.

Mahal Sancaktepe’de arazinin yüzde 79’unu ve Mahal Sancakte Ada’da yüzde 85’ini açık alanlara ayırdıklarını söyleyen Bayram, “Her iki projede de 7/24 güvenlik hizmeti, kapalı otopark, açık otoparklar, çocuk oyun alanları, açık yetiskin ve çocuk yüzme havuzları, yürüme ve kosu yolları, süs havuzları, kamelyalar, basketbol, voleybol ve mini futbol ortak spor alanları, meyve bahçeleri, kapalı sosyal tesiste bay – bayan sauna ve fitness merkezi bulunuyor” diye konuştu. Abdullah Bayram, yapımına Temmuz ayında başlanan Mahal Sancaktepe ve Mahal Sancaktepe Ada’da daire teslimlerinin ise 2014’ün Aralık ayında gerçekleşeceğini ifade ediyor.

Sabiha Gökçen’e 15 dakika uzaklıkta
Mahal Sancaktepe ve Mahal Sancaktepe Ada’nın merkezi konumuyla dikkat çektiğini belirten Denge Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram, projenin Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 dakika, Finans Merkezi Atasehir’e 14 dakika ve Boğaziçi Köprüsü’ne 21 dakika uzaklıkta yer aldığını açıkladı. Her iki projenin de 4.000 yataklı Şehir Hastanesi’ne 2 dakika ve 400 yataklı Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 6 dakika mesafede yer aldığına dikkat çeken Bayram, Mahal Sancaktepe ve Mahal Sancaktepe Ada’nın TEM Otoyolu’nun yanı başında ve TEM-Kartal bağlantı yoluna 5 dakika uzaklıkta bulunduğunu anlattı. Projeler hakkında detaylı bilgi almak için www.mahalsancaktepe.com ve www.mahalsancaktepe.com/mahalsancaktepeada adreslerine tıklayabilirsiniz.