Mahmut Çalık Anadolu Lisesi Malatya’da açıldı

Mahmut Çalık Eğitim Kompleksi bünyesinde yer alan 32 derslikli Mahmut Çalık Anadolu Lisesi 21 Eylül Cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda bakanın katılımıyla Malatya’da açıldı

Mahmut Çalık Anadolu Lisesi Malatya’da açıldı

23 Eylül 2013 / emlakwebtv
Malatyalı işadamı, tekstil duayeni Mahmut Çalık'ın sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde yaptırdığı Mahmut Çalık Anadolu Lisesi’nin 21 Eylül Cumartesi açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda bakanın katılımıyla gerçekleşti. Açılışa ayrıca, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç katılımıyla bugün Malatya’da gerçekleşti.

Mahmut Çalık Eğitim Kompleksi, 'Eğitime Yüzde Yüz Destek' kampanyası kapsamında açıldı
'Eğitime Yüzde Yüz Destek' kampanyası kapsamında, Mahmut Çalık Eğitim Kompleksi’nin bünyesinde inşa edilen Mahmut Çalık Anadolu Lisesi, modern binası ve teknolojik donanının yanı sıra 32 dersliğe sahip bulunuyor. Malatya'da toplam 40 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Mahmut Çalık Eğitim Kompleksi, açılışı yapılan Anadolu Lisesi’nin yanı sıra, anaokulu ve ilköğretim okulları, kız ve erkek öğrenci yurtları, kapalı spor salonu, yemekhane, öğretmen lojmanı, yardımcı sosyal tesisleri ve konferans salonunu da bünyesinde barındıracak.

Malatya’ya kalıcı eserler
Çalık Holding ve Mahmut Çalık'a ait tesislerde yaklaşık 5 bin kişinin istihdam edildiği Malatya'da, grubun sosyal sorumluluk faaliyetleri çerçevesinde çok sayıda yapı yer alıyor. Mahmut Çalık'ın ilde yaptırdığı bir diğer yapı olan Yeşilyurt Hasan Çalık Hastanesi 1997 yılında hizmete girmişti. 4 bin metrekare kapalı, 8 bin metrekare açık olmak üzere toplam 12 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Yeşilyurt Hasan Çalık Hastanesi, 75 yatak kapasitesine sahip bulunuyor. Halen 211 personeliyle hizmet veren hastanede dahiliye, kadın doğum, üroloji, kulak-burun-boğaz, çocuk hastalıkları ve diş ve göz poliklinikleri ile genel cerrahi olmak üzere 8 poliklinik bulunuyor. Acil servisi ile 7 gün 24 saat hizmet veren hastanede sadece 2012 yılında 150 bin hasta tedavi edildi. Ayrıca Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde Mahmut Çalık'ın muhterem eşi adına yaptırdığı, 500 kişilik ve bünyesinde iki sınıflık Kur’an Kursu bulunan Diniye Çalık Camii de 1999 yılında ibadete açıldı.