Mahmutbey dev yatırımların merkezi oluyor

EgeYapı Grup’un Batışehir, Torunlar GYO’nun Mall of İstanbul ve Artaş, Öztaş, Mesa ve Kantur ortaklığının Tema İstanbul projesi Mahmutbey bölgesine ilgiyi artırıyor

Mahmutbey dev yatırımların merkezi oluyor

12 Şubat 2014 / emlakwebtv
İstanbul’un yıldızı parlayan bölgelerinden biri olan Mahmutbey birçok dev yatırımın merkezi hale geldi. EgeYapı Grup’un Batışehir, Torunlar GYO’nun Mall of İstanbul ve Artaş, Öztaş, Mesa ve Kantur ortaklığının Tema İstanbul projesi bölgenin nüfusunu yaklaşık 40 bin artıracak.

Mahmutbey bölgesinde dev projeler yükseliyor
Konut, ofis ve otelin yanı sıra açık alan alışveriş konsepti ile ilgi çeken Batışehir projesinde yer alan Batı Cadde’de 107 mağaza yer alıyor. Torunlar GYO’nun Mahmutbey’de hayata geçirdiği, rezidans, ofis, alışveriş merkezi ve otelden oluşan Mall of İstanbul’da ise konutların yüzde 20’den fazlası yabancılara satıldı. 1.1 milyar yatırımla hayata geçen projedeki 350 mağazalık AVM, Nisan ayında kapılarını açmaya hazırlanıyor. 1.5 milyon metrekare arsada inşa edilen Tema İstanbul projesinde ise temalı eğlence parkı da yer alacak. 400 bin metrekarelik büyüklüğe sahip olacak temalı eğlence parkı için yaklaşık 400 milyon dolarlık yatırım yapılacak.