Makissos Thermal&Spa Hotel’in açılışını Başbakan yapacak

Kırşehir merkezde yaklaşık 100 milyon liralık yatırımla tamamlanan Makissos Thermal&Spa Hotel Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından görkemli bir törenle açılacak

Makissos Thermal&Spa Hotel’in açılışını Başbakan yapacak

24 Eylül 2013 7 emlakwebtv
Türkiye'nin termal su kaynaklarının en önemli merkezlerinden Kırşehir, termal turizmde en önemli sorunlardan olan nitelikli otel ihtiyacını karşılayacak bir tesise kavuştu.

Anadolu'nun en büyük termal yatırımı; Makissos Thermal&Spa Hotel
Kırşehir merkezdeki Bağbaşı’nda yapımı tamamlanan ve yerli yabancı turistlerin hizmetine sunulan otelin sadece iç Anadolu değil, tüm Türkiye hatta Orta Doğu için çok önemli bir yatırım olduğunu belirten Renkyol İnşaat AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Sungur, otelin resmi açılışını Kırşehir’in yetiştirdiği, tüm Türkiye’nin gönlüne taht kuran Neşet Ertaş’ın ölümünün birinci yıl dönümünde yapacak olmalarının ayrıca kendilerini heyecanlandırdığını söyledi.

Sungur: “Çamuru ile de şifa dağıtacak”
Bülent Sungur, yaklaşık 100 milyon liraya mal olan 198 odalı 550 yatak kapasiteli otelin bir termal tesis için gerekli olan her ayrıntı titizlikle düşünülerek inşa edildiğini belirterek, şöyle devam etti: "Otelimizdeki içilebilir termal su kadar, çamur da şifa arayanların derdine derman olacak. Çamur banyoları cilt sorunu olanlar, stresten arınmak, güzelleşmek, yenilenmek isteyenler için birebir. Makissos Thermal&Spa Hotel özünde bir termal tesis ancak, Kırşehir merkezde bulunması nedeniyle aynı zamanda şehir oteli; toplantı salonları ve diğer sosyal imkanlarıyla da kongre oteli özelliği taşıyor. Bu özellikleri aynı anda bulunduran Anadolu’nun en büyük termal tesisini memleketim Kırşehir’e kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum."

Sungur, kendisi için memleketinde yaptığı yatırımların yurt genelinde yaptığı diğer çok daha büyük yatırımlardan da önemli olduğunu ifade ederek, bu otelin işletmesini en iyi şekilde gerçekleştireceklerini kaydetti.

Üst düzey bir açılış olacak
Otelin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışının yapılacağı; bakanlar, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, çok sayıda sanatçının da katılacağı 28 Eylül Cumartesi günü sürprizler de planladıklarını ifade eden Bülent Sungur, saat 13.00’deki tarihi ana tanıklık etmeleri için tüm Kırşehirliler’i otellerine davet etti.