Maksimum çatı verimliliği için

Braas Çatı Sistemleri tarafından geliştirilen Divoroll Clima Plus S, nefes alan ve enerji tasarrufu sağlayan niteliğiyle çok işlevli çözümler sunuyor

Maksimum çatı verimliliği için

4 Haziran 2014/Emlakwebtv
Braas Çatı Sistemleri tarafından geliştirilen Divoroll Clima Plus S ürünü, su sızdırmaz, nefes alan ve enerji tasarrufu sağlayan niteliğiyle çatının verimliliğini artırıyor. Reflektif su yalıtımına sahip ürün, güneşten gelen ısıyı yansıtarak, çatı katı ortam sıcaklığını Türkiye iklim koşullarına göre 4.6 C dereceye varan düşüşler elde edebiliyor.

Braas Çatı sistemleri, tüm dünyada artan enerji maliyetleri ve çevre hassasiyetleriyle ilgili kaygıların yoğunlaştığı bugünlerde, enerji performansını ön plana çıkartan ürünler üzerinde çalışıyor. Firmanın bu amaçla geliştirdiği en dikkat çekici ürün Divoroll Clima Plus S...

Braas Çatı Sistemleri'nin Almanya'daki teknik merkezinde tipik Braas çatı kesitleri dikkate alınarak gerçekleştirilen ve Türkiye'nin çeşitli iklim bölgelerini kapsayan deneylere göre Divoroll Clima Plus S,    4,6 C  dereceye varan sıcaklık düşüşleri sağlayabiliyor. Böylece tek bir ürün ile nispeten daha karmaşık çözümlerle ulaşılabilecek düzeyde enerji verimliliği arttırılabiliyor ve özellikle yazın soğutma maliyetleri düşürülebiliyor. Divoroll Clima Plus S, yaz aylarında çatı katlarındaki konforlu yaşam süresini uzatıyor ve daha  konforlu bir ortam elde edilmesine yardımcı oluyor. 

Divoroll Clima Plus S ile hem çatıların enerji performansını arttırmak hem de enerji tüketiminin azaltılmasına ve çevrenin korunmasına yardımcı olmak mümkün. Braas' ın çatıların enerji performansını artırmaya yönelik olarak geliştirdiği su yalıtım ürünü Divoroll Clima Plus S, optimum gözenek boyutu sayesinde nefes alma özelliğine de sahip. Böylece ortamdaki nemin azaltılmasına, çatıda nem ve küflenmelerden dolayı ortaya çıkabilecek olan yapısal bozuklukların önlenmesine de yardımcı oluyor.

Braas’ın son teknolojiyle ürettiği Divoroll Clima Plus S, oldukça pürüzsüz ve okside olmayan metal kaplı reflektif yüzeyi ile uzun ömürlü olup, üzerinde toz birikimine izin vermiyor. Kendinden yapışkanlı bini yerleri ile tam hava geçirimsizliği sağlayarak enerji verimliliğini yükseltiyor. Aynı anda birçok işlev gören bir çözüm olan Divoroll Clima Plus S, yeni çatılarda olduğu kadar, özellikle çatı yapısının komple değişim imkanı olmadığı çatı yenileme işlerinde de öne çıkıyor. Çatı yenilemelerinde sadece bir su yalıtımı değişimi ile kolay ve hızlı bir şekilde uygulama yapılarak çatı katının enerji verimliliğinde önemli faydalar sağlanabiliyor.