Malatya Akçadağ TOKİ Evleri başvuruları 18 Haziran’da başlıyor

Malatya Akçadağ TOKİ Evleri projesinde 115 adet konutun başvuru süreci 18 Haziran 2015 tarihinde başlayacak.

Malatya Akçadağ TOKİ Evleri başvuruları 18 Haziran’da başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Malatya’da hayata geçirilen TOKİ Malatya Akçadağ 2. etap Alt Gelir Grubu projesinde 115 adet konut, 18 Haziran 2015 tarihinde satışa çıkarılıyor. Ziraat Bankası’nın Akçadağ Şubesi’ne yapılacak Malatya Akçadağ TOKİ Evleri başvuruları, 29 Temmuz 2015 tarihine kadar devam edecek.

Fiyatların 61 bin lira ila 85 bin lira arasında değiştiği Malatya Akçadağ TOKİ Evleri projesinde 240 aya kadar vadelendirme fırsatı sunulacak. Aylık taksitler ise 205 liradan başlayacak.

Malatya Akçadağ TOKİ Evleri başvuru şartları ise şöyle;

“Konut alıcısının

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Malatya il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

· Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

· Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

· Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır. 5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin 3.200-₺’den az olması gerekmektedir.) 6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.” 

Firma Bilgisi: Toki